No, sairashan minä olen

En olisi muuten kiinnostunut käytännössä ventovieraasta. Kiinnostuin kirjoitetusta tekstistä, puhelimessa äkkiä kuullusta äänestä ja valokuvassa näkyvästä ihmisestä. Niistä loin mielikuvan sairaassa päässäni. Vaikea vain enää peruuttaa tätä.
3317
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Minua et lääkkeitä saa syömään ja niille ruoaksi. Ennemmin menen hautaan. Hävisit. Voin yrittää "hakata" takaisin. Mitään ette minusta saa. Syökää omat lääkkenne itse, ennemmin kuolen jos pitää teille jotain antaa.

Äänestä
  • Olisiko hyvä mies joku terveyspalveluiden chatti relevantimpi jutskailukanava sinulle jonne avautua, että kirjoitelkaa vaan niitä respoja, en minä niitä syö

    Äänestä

Täytyy soittaa sulle uudestaan. Pitänytkin soittaa jo ajat sitten mutta aika vaan vierähtänyt ja harmittanut hirveesti, kun en ole saanut soitettua

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

En olisi muuten kiinnostunut käytännössä ventovieraasta. Kiinnostuin kirjoitetusta tekstistä, puhelimessa äkkiä kuullusta äänestä ja valokuvassa näkyvästä ihmisestä. Niistä loin mielikuvan sairaassa päässäni. Vaikea vain enää peruuttaa tätä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu