Hävettää olla suomalainen

Oletteko te persut oikeasti noin peloissaan muutaman kymmenen turvapaikan-hakijan takia että olette valmiita noin vain kuoppaamaan sopimukset ja lait? Kunhan ei vaan ketään muslimia ei pääse maahan niinkö?

IS/Politiikka
Ihmisoikeusvaltuutettu lähetti huolestuneen kirjeen Mari Rantaselle

Rantanen kommentoi kirjettä maanantaina eduskunnassa.

STT
13:54

Euroopan neuvoston ihmisoikeusvaltuutettu Dunja Mijatovic on lähettänyt viikko sitten kirjeen Suomen sisäministeri Mari Rantaselle (ps), jossa hän ilmaisee huolensa pakolaisten, turvapaikanhakijoiden ja siirtolaisten oikeuksista Suomen itärajan täyssulun vuoksi.

Kirje julkaistiin maanantaina neuvoston kotisivuilla.
14222
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Jos viime sotien aikana suomalaiset miehet olisivat olleet Halla-ahon kaltaisia persuja olisimme nyt os Venäjää.

Äänestä
  • TEHÄN olette!

    Äänestä

  • 😍😋😍😋😍😋😍😋😍

    😍 ­­N­­­y­m­f­­o­­m­­a­­­a­­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#18156212i

    🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Äänestä

Tuli perussuomalaiset. Toivat pelon. Siitä kehittyi vihollisten paikallistaminen. Oltiin luotu pohja SODALLE. JA SEN REALISOIMISELLE.
Oltiin päästy Jumalasta. Tuli rakkauden lähettiläs joka oli näkyvä ja kuuluva. Isänmaanrakkauden lähettiläs. H A suuri. Rakkudennälkäinen kansa oli myyty.
Nyt halutaan rakastaa täysillä ja uhrautua kokonaan.,Isänmaalle. Onko mitään suurempaa?
Vähän aikaa ihmeteltiin, sitten uskottiin, ja nyt ollaan jo hurahdettu.
Enemmän ja enemmän. ..
Onko niin että kansaa voi manipuloida miten haluaa? Onko se kansan tyhmyyden merkki?
Kun ei ole Jumalaa hurahtaako kansa mihin tahansa ja keneen tahansa, ja ennenkaikkea valheeseen.
Kun viha ottaa vallan tulee valheesta totta. Propagandaa ei havaita, vaan siitä tulee "jumalansana". Sen edestä ollaan valmiita tappamaan. Tämän tiesi Hitlerkin.
Propagandaakaan ei nähnä koska vihollinen on jo varma. Onhan se ennenkin sitä ollut. Käyttääkö nyt joku hyväksi vihaisia ihmisiä oman vihansa pönkittämiseen ja sodan jatkamiseen? Manipuloiko vihaiset massat oman oikeansa puolustamiseen?
Onko takana fasismi jota emme suostu näkemään? Miksi emme? Miksi meidät on niin helppo manipuloida uskonasioissa? Jumala tai isänmaanrakkaus aina tapahtuu hurahtaminen ja hurahtaneena on sokea, todellisuudelle, ja totuudelle.
Onko vihan levittäjästä tullut autuuden ilmentymä?

Äänestä
  • Ottiko tiukille ap muutama tunti ilman että kykenit itkemään persujen perään suolessa?

    Otahan menetetty aika takaisin kremlin trolli 🤣🤣

    Äänestä

Persut on

Äänestä

Rauha on vääräoppisuutta.?Se ei voi olla vaihtoehto eikä mahdollisuus?
Jos niin on sinut on manipuloitu ja aivopesty.

Äänestä

Kysehän ei ole muutamien satojen, kymmenien pakolaisen määrästä. Vaan tuolta voi tulla 100.000 kuukaudessa, enemmänkin mikäli asiaa ei tehdä selvälksi. Että ei onnistu. Osoitetaan siis toimintakyky ja päättäväisyys 🤣 tällä pienemmän porukan kanssa, on helpompi niin.

Äänestä

Siinä olet oikeassa !
Hävettää todellakin olla suomalainen, tällaisen masokistisen itseään raknaisevan suvakkivaltion jäsen. Joka on täysin nössö ja hampaaton puolustamaan omia etujaan ja kansalaisiaan ulkopuolislta paineilta. Kaikenmaailma Sarvamaat jotka avaavat suunsa, saavat todellakin suunnattömän myötähäpeän aikaiseksi.

Äänestä

Ei varmaan tarvitse olla persu, jotta vastustaa sopimusten vinoutunutta tulkintaa.

Moni muukin sopimusinstrumentti päivitetään aika ajoin. Kansainvälisille sopimuksille pitäisi tehdä samoin.

Suojelua silloin kun pommit putoaa niskaan ja määräajaksi (kuten Ukraina).

Asettuminen uuteen maahan puolestaan työperäisen maahanmuuton linjaa pitkin.

Vihervassareiden harha on se, että sosiaalitukea riittäisi jaettavaksi koko maailmalle.

Noin se menee muissakin paikoissa, eikä suomalaiset ole huutelemassa "rasisti-sinä", kun eivät huoli suomalaisia asumaan heidän lukuun valtioonsa.

Vai tarkoitatko, että suomalaisten pitäisi saada halutessaan itselleen 6kk-2v ylläpito joistain maista? Mitkä maat olivat mielessäsi?

Äänestä

AP saakin hävetä, koska kuvittelee suomalaisuutensa.

Äänestä

Saahan niitä polkupyöriä muualtakin ettei niidentakia kannata rajaa avata Potkulautoja on jokakirpputorilla vaikka kuinkapaljon

Äänestä

Ainakin SUOMALAISEN vähävaraisen on syytä olla peloissaan koska sokean maahanmuuton kustannuksia kompensoidaan leikkauksilla ja ei tarvitse olla viisas kun ymmärtää ketkä kärsivät eniten näistä leikkauksista!

Äänestä
  • Ne, jotka saavat tukia ja avustuksia ? Se on tarkoituskin, maahanmuuttoa, pakolaisia pyritään hilltsemään. Mutta menee hiukan hankalaksi hallituksella, kun suvakin perkeleet muiden rahoilla haluavat potentiaalisia terroristeja maahan haalia.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Oletteko te persut oikeasti noin peloissaan muutaman kymmenen turvapaikan-hakijan takia että olette valmiita noin vain kuoppaamaan sopimukset ja lait? Kunhan ei vaan ketään muslimia ei pääse maahan niinkö?

IS/Politiikka
Ihmisoikeusvaltuutettu lähetti huolestuneen kirjeen Mari Rantaselle

Rantanen kommentoi kirjettä maanantaina eduskunnassa.

STT
13:54

Euroopan neuvoston ihmisoikeusvaltuutettu Dunja Mijatovic on lähettänyt viikko sitten kirjeen Suomen sisäministeri Mari Rantaselle (ps), jossa hän ilmaisee huolensa pakolaisten, turvapaikanhakijoiden ja siirtolaisten oikeuksista Suomen itärajan täyssulun vuoksi.

Kirje julkaistiin maanantaina neuvoston kotisivuilla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu