Mikä pankki?

Anonyymi-ap

Mikä pankki kertoo että se mobiiliapplikaatio täytyy päivittää poistamalla se ja lataamalla uudestaan, kuitenkaan kertomatta että tarvit jonkun avainlukulistan joka on muinaisena jäänyt unholaan..
No sitä varten tarvii käydä pankissa joka on auki torstaina 10-13 , onneksi olen lakossa joten ehdin paikalle.
Pankkiin on netissä puhelinnumero mutta siihen ei pääse automaatti vastaa vain , ettei palvelua.
NO tiedän että edelleen rahaa saa seinästä mutta tiedän että kassalta haetaan käteistä vieläkin , vaikeamman kautta ja ajankuluksi, vai mikä siinä on ahtautua ahtaaseen pankkikonttoriin ja ottaa roolia omien asioiden hoitoon , hidastella ja kröhiä , pakata tavaroitaan ja kauan vaan olla vaikka veikkaustilin tarkastamisessa, sellaista siis pitää kestää kun uusin mobiiliappplikaation siis kun päivitys on riittämätön niin asiaskas maksaa tästäkin avainlukulistastaan 8, 5€ vaikkei todellakaan tarvitse sitä enään.....

Ja taatusti tunnusnumero on tiedossa mutta salasana joka on ollut joskus vuonna 2018 joku kun korttia ja on uusittu useamman kerran...

Kömpelöä ja aikaavievää asiakaspalvelua eli itse teet kaiken palvelua , ei kiitos,

Niin mikä pankki

OP

8

473

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vaihda pankkia.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Minulla oli ongelma kuukausi sitten OP aplikaation kanssa ja menin tyhmyyttäni poistamaan sovelluksen ja asentamaan uudelleen.

      Vika ei ollut sovelluksessa vaan tilanteessa jossa sitä käytin. Oli paikka jossa se toimi ja paikka jossa ei.

      Mutta kannattaa muistaa esim. Danske kymmenen vuotta sitten ollut ongelma kun oli viikkoja kestänyt katko jolloin mikään ei toiminut missään. Nordeallakin on ollut katkoja.


      Se on ihan makuasia mikä on hyvä. Sellaista mitä ei ole käyttänyt on vaikea kehua tai haukkua, mutta sitähän tämä on.


      Sekin on melkoista tekemistä kun myy itsensä joka toinen vuosi uudelle pankille. Jos nyt lähdet OPsta ja menet toiseen pankkiin niin kahden vuoden päästä osuuspankeille taas uusi. Luottamuksen pankkiin saa yhtenäisellä pitkällä asioinnilla.

    • Anonyymi

      Tää on kyllä aivan käsittämätön moka OP:lta.

      • Anonyymi

        Kepulaisten firmoissa on kaikki muukin päin peetä.


      • Anonyymi

        Anonyymi
        2023-12-13 15:22:42

        kommentoi!

        Olen käyttänyt OP mobiilia reilut 10v erilaisiila versioilla eikä ongelmat ole siitä sovelluksesta kiinni. Kyllä ne on aivan muuta.

        Mitä olen yleisesti seurannut ympäristöä ja keskustelua, niin on eräs toinen pankki jota on kritisoitu vaikka ko. pankki on OP kanssa hyvin kokenut näiden järjestelmien kanssa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Anonyymi
        2023-12-13 15:22:42

        kommentoi!

        Olen käyttänyt OP mobiilia reilut 10v erilaisiila versioilla eikä ongelmat ole siitä sovelluksesta kiinni. Kyllä ne on aivan muuta.

        Mitä olen yleisesti seurannut ympäristöä ja keskustelua, niin on eräs toinen pankki jota on kritisoitu vaikka ko. pankki on OP kanssa hyvin kokenut näiden järjestelmien kanssa.

        Juu ei ole ollut ongelmia, vaan nytpä on. Op päätti rikkoa sovelluksen asiakkailta, joilla on mobiiliavain on ollut vuodelta 201x ja tosiaan vain poisto ja uudelleenasen vain auttaa.


    • Anonyymi

      Ihan yhtä lailla s-pankin sovellus vaati tunnuslukulistan käyttöä asennuksessa. Edellisestä käyttökerrasta oli muutama vuosi, joten hieman aiheutti laatikoiden kaivelua siinä tilanteessa.

      Nordeassa sentään voi hyväksyä uuden laitteen käyttöön toisessa laitteessa olevalla tunnuslukusovelluksella, jos sellainen on olemassa (ja ilman muuta kannattaa ollakin kahdessa laitteessa jos suinkin mahdollista).

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vuonna 2026 jää entistä vähemmän rahaa käteen palkansaajille

      Työttömyysvakuutusmaksu nousee 0,3 prosenttia. Työeläkemaksu nousee 7,15 prosentista 7,3 prosenttiin. Työmarkkinajärjest
      Maailman menoa
      95
      6642
    2. Suomen kansa puhunut: Purra huonoimpia ministereitä

      Kouluarvosanalla 6–, eli samaa tasoa mitä Purran oikeakin koulutodistus. Epäpätevyys on tullut huomattua Suomen talouden
      Maailman menoa
      461
      4738
    3. Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona

      Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks
      Sinkut
      127
      2670
    4. Joulun ruokajonoissa entistä enemmän avuntarvitsijoita - Mitä ajatuksia tämä herättää?

      Räppärit Mikael Gabriel, VilleGalle ja Jare Brand jakoivat ruokaa ja pehmeitäkin paketteja vähävaraisille jouluaattoa ed
      Maailman menoa
      140
      2383
    5. Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa

      On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t
      Maailman menoa
      2
      2129
    6. Pituuden mittaaminen

      Ihmisen pituuden mittaaminen ja puolikkaat senttimetrit. Kuuluuko ne puolikkaatkin sentit tai millit teistä ilmoittaa m
      Sinkut
      32
      1146
    7. En tiedä enää

      Pitäiskö mun koittaa vältellä sua vai mitä? Oon välillä ollut hieman mustasukkainen, myönnän. En ymmärrä miksi en saa su
      Ikävä
      70
      1053
    8. Luuletko, että löydetään vielä

      Yhteys takaisin? En tiedä enää mitä tehdä... tuntuu jo että olen vieraantunut sinusta. Naiselta
      Ikävä
      53
      1020
    9. Mitäköhän vuosi

      2026 tuo tullessaan?
      Ikävä
      103
      983
    10. Ajatteletko koskaan

      Että rikoit luottamukseni?
      Ikävä
      73
      872
    Aihe