Miehet ilman alapään karvoja!!

Anonyymi-ap

Löyty tämmönen palsta. Olin tänään pitkän ajan jälkeen, ehkä 20 vuotta, uimahallissa. Mikä ihmeen villitys on miehillä ajaa munakarvat pois??? Näitä tuli vastaan useitakin, oli parikymppisestä eläkeläisiin. Ei siinä, kukin tavallaan mutta pisti silmään kun tuli tämmöinen parikymppinen kaveriporukka saunaan eikä kellään karvoja alapäässä!! Ei mun nuoruudessa tämmöistä, silloin kasvatettiin karvoja jos niitä ylipäätään kasvoi. En minä tuijottanut mutta kun vaan osui silmiin ja sit katselin ympärille vähän tarkemmin niin olihan noita karvattomia aika lailla. Kaikkee sitä vastaan tullee kun vanhaks elää.

Tämmöisiä papparaisen mietteitä.
T: Kauko

20

2629

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mukavalta tuntuu olla posliini.olen mies 50.v

      • Anonyymi

        Sama juttu, kun tottuu niin ei ehkä karvoja takas halua.

        M49


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sama juttu, kun tottuu niin ei ehkä karvoja takas halua.

        M49

        Hyi saatana


      • Anonyymi

        Sama mieltä, itse olen ollut myös posliini jo pitempi aika .
        En enää halua karvainen alapää , posliini tuntuu ja näyttää paljon paremmalta.
        M 64


    • Anonyymi

      Niin ei sitä mitä nykyään näkyy miesten häpyjen seudulla enää juuri noteeraa edes. Totta se kuitenkin on miten avaaja on huomioinut, kuin "epähuomiossaan"!

      Ja jos on runsas luomu-karvoitus senkin näkee eritavalla, kun kunnon pöheikköjä miehillä näkee harvoin.
      Siksi sellainenkin näkymä on kiinnostava varsinkin jos on kookas kalu ja pallit mitä karvat ympäröivät!

      Se jos mies on muutenkin karvainen, - rinta, sääret, pakarst esim. On aika luonnotonta" jos mies sheivaa alapään karvojaan mutta ei muuta, karvaa tai jopa partaansa?!
      Se täytyy todeta että sheivaamisen alettuaan siihen tulee pakko jstkaa, kun karvat kasvaa pian ennalleen, kierre on valmis ja karvoitus vaan tuuhentuu eri tavalla jos päätään mulittaa!

      Mutta kaikkineen kullit ja kivekset korostuu ja monen mielestä näyttävimmät kun karvaisempina!?

      Kiva teitä ukkoja kattella on kaikkea muutakin komeaa kroppaa myöten!
      🫢🤗🥰

    • Anonyymi

      Semmosta skeidaa spedeltä buaahaa

      • Anonyymi

        Juu älä kerro enempää säästä meidät siltä. Pidä analyysis ihan ittelläs.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Juu älä kerro enempää säästä meidät siltä. Pidä analyysis ihan ittelläs.

        Sää mää ja bää pitää anaalilyysit omana tietona buaahaa


    • Anonyymi

      Kivesten karvattomuus tuntuu itsestän varsin epämielyttävältä joka päiväisessä toiminnassa, karvaisin liikuva mukavammin kalsareissa vaikka kävellessä.

      • Anonyymi

        Kuohi ittes urpo


    • Anonyymi

      Kyllä jokainen tavallaan!

    • Anonyymi

      Kyllä se juurikin noin nykypäivänä menee, karvat pois myös mieheltä. Itse kohta 30 ja tyttöystävänä vajaa 10 vuotta nuorempi tyttö jolla posliinipimppi. Ollaan seurusteltu viime kesästä lähtien. Ensimmäisellä saunareissulla hän ajoi minulta munankarvat pois ja totes ettei karvoja tarvita.

    • Anonyymi

      Posliini on kyllä hyvä.t.mies 51.v

    • Anonyymi

      Itse olen 6kymppinen mies ja olen ajanut alakerran ja kainalokarvat 40 vuotta, ettei ole mikään nykyajan villitys.

    • Anonyymi

      No mutta jos kaikki NÄKYVÄT karvat weks, miten toimitte persvaon eli anaalinseudun karvoituksen kanssa, joka on jo hankalampaa ja pitää siinä posliini kuosi pysyvemmin!?
      Siinä ei tavallinen koneajo yms. ole paras keino.

      Miesten keskeisessä seksissä jotkut haluaa posliinista anusta, toisia se ei haittaa! Karvat mukautuu kyllä kosteassa liukuvoiteessa yms. hyvin.

      Mutta sänkinen persvako voi olla hankala itselle normaalissa elämässä - sekä yhdynnässä kaverille!?
      Miten on?

    • Anonyymi

      Aiheesta on ollut paljon netissä keskustelua ja oon aiheesta ollut sittemmin kiinnostunut. Pari kuukautta sitten rohkaisin mieleni ja höyläsin ihan kaikki pois. Kyllä toi alapää muuttui jotenkin tuntoherkemmäks, sen tuntee vaikka suihkussa tai nukkumaan mennessä, alasti kun nukun. Oma vaivansa tosin pitää sileenä mut on sen vaivan arvoista! Kävin ekaa kertaa posliinina uimahallissa ennen joulua vaikka kyllä vähän hävetti mennä. Kaveri selkeästi mua muutaman kerran vilkas mut ei sanonu mitään. Sillä ehkä hieman siistitty en tosin varma, niin tarkkaan en katsonut. Tossa hallissa oli yllättävän paljon posliineja, ehkä kymmenkunta. Ikä 20-50?? Monta oli sit semmosia lyhennettyjä.

      Tää mun kaveri sit kotimatkalla kyseli että olit kans ajellut munakarvas ja oli näköjään moni muukin. Selkeästi oli siis seurannut tilannetta. On kuulemma kans joskus meinannut mut ei oo kehdannut kun ajatellut että mitä muut siihen sanoo. Vastasin että siitä vaan, näyttää olevan tosi yleistä niinkun näit.

      En ainakaan ite enää häpeä enkä ujostele uimahallissa. Ajelee miehet nuorista vanhempiin, jopa yli 40 vuotiaat.

      M24

    • Anonyymi

      Joo ja yli 70 vuotiaat - Itse olen 74v ja posliini jo vuodesta 1980.

    • Anonyymi

      Kyllä siisti alapää on miehellä kiihottava ja tuntuu itsestäkin paremmalta
      näyttää vehkeet isommalta.Ei aina tarvitse kaikkea ajaa pois,ja mikäs sen
      paremmalta tuntuis josa antais vaikka mies kaverin siinä ajella muna karvoja.

    • Anonyymi

      Täällä myös M38 ja posliini. Siistin karvoja kaikkialta, mutta munakarvat oon ajellut jo toistakymmentä vuotta pääasiassa kokonaan pois. Salikaverit ovat kaikki joko posliineja tai trimmattuja ihan ikään ja taustaan katsomatta. Uimahallissakaan en muista olleeni ainoa posliini vuosikausiin, mut siellä se on vähemmän yleistä kuin mun salilla ellei paikalle osu joku lukion liikuntatunti tai urheiluseura. Se on kyllä aika huvittavaa, että niin kuin tuossa joku kirjoitti niin itelläkin on pidemmin karvaa naamassa kuin kalussa. Joillakin kavereilla kunnon paksu parta ja ihan silee muna.

    • Anonyymi

      Minä myös tykkään pitää posliinia.se on mukavan tuntuinen 👍.m.52

    Ketjusta on poistettu 134 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      230
      15149
    2. Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta

      Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t
      Maailman menoa
      132
      10553
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      123
      10124
    4. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      108
      9361
    5. Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee

      – Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k
      Maailman menoa
      53
      9185
    6. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      23
      7089
    7. Giorgia Meloni vs Riikka Purra

      Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk
      Maailman menoa
      56
      6955
    8. 182
      6527
    9. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      173
      6197
    10. Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä

      Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri
      Maailman menoa
      33
      5612
    Aihe