Toivottavasti päättäjät ovat viisaita ja tuo loppukin raviradan alueesta laitetaan tuottamaan kaupungille rahaa eli kaavoitetaan asunnoiksi. Asukkaat tuo rahaa verojen muodossa. En usko raviradan tuottavan jatkossakaan Kaupungille latin latia vaikka kuinka toimintaa kehitettäisiin.
Vastaukset 19
- Anonyymi
Ravirata näinkin hyvällä paikalla kuin se nyt on, on kaupungin omaisuuden haaskaamista. Halvempi maapohja sopii mainiosti raviradalle.
- Anonyymi
😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋
😍 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18160583Y
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Kaupunginjohtaja Pauli Piiparinen oli tyytyväinen vuoden 2026 kuninkuusraveista.
- Anonyymi
Ettei vaan oo Piiparisella pillit pussissa tässäkin sopassa.
- Anonyymi
Ne jotka haluaa säilyttää ravikeskuksen on todennäköisesti ulkopaikkakuntalaisia koska vastaajista nettikyselyyn n 50% oli muualta kuin Ylöjärveltä. Kannattaa tutustua nettikyselyyn. En itse luota Ylöjärven kaupungin virkamiesten ulosantiin tälläisissä kyselyiden raportoinnissa.
- Anonyymi
Minne Manne sitten menee totoomaan vanhuksilta huijatuilla rahoilla???
Täytyyhän olla joku paikka pestä rahaa!!! - Anonyymi
Ylöjärven kaupungin virkamieheen en luota nettikyselyn raportoinnissa. Jo se herättää epäilystä tulosten raportoinnista, kun on mainittu ettei kyselysivusto ole toiminut. Päättäjien ei pitäisi hirveesti uskoa raporttiin vaan maalaisjärkeen ja sanoa raviradalle goodbye.
- Anonyymi
Lahjonta tutkitaan. Onko virkamiestä tai päättäjää lahjottu. Kannattaa aina muistaa päätöksissä että omistajan parasta pitää aina ajatella. Ravirata paraatipaikalla ei tuota kaupungille sitä mitä pitäisi.
- Anonyymi
Järjen käyttö päätöksissä on omienetujen ajamista. Siis ettei joudu linnaan.
- Anonyymi
Tahtotila on se, että raviradalle etsitään sopivampi paikka. Lempäälä olisi ottanut raviradan ja mielestäni se on hyvä vaihtoehto. Toisena vaihtoehtona oli kolmenkulman alue ja ihan hyvä vaihtoehto sekin. Teivon alue sopii erittäin hyvin asuinkäyttöön jo sijaintinsa ja ulkoilualueiden puolesta. Nyt otetaan mittaa päättäjistä, Virkamiehet on tehnyt todella huonon esityksen maankäytön suhteen joka ei aja kuntalaisten taloudellisia etuja ollenkaan. Mikäli päättäjät vielä hyväksyy ehdotuksen sinänsä, niin soppa on valmis ja päätöksiä puidaan varmasti vielä monessa asteessa. Kittilä on hyvä esimerkki.
- Anonyymi
Mari Ruissalo aikasmoiden kehityspäällikkö Ylöjärven kaupungilla, taitaa koko soppa olla hänen käsialaansa. Tarvii alkaa tutkimaan onko omien etujen ja mieltymysten ajamista tälläinen ehdoitus. Naiset tyypillisesti tykkää hevosista ja hevosurheilupaikoilla niitä tyypillisesti näkee. Olisi mielenkiintoista tietää mitä romurallikisoja teivossa aletaan järjestämään, kas kun sellainenkaan ei ihan sovi lähelle asuinaluetta. En usko että Ylöjärvi pystyy kilpailemaan suurista tapahtumista Tampereen kanssa. Mökkirokki tapahtuna ei tuota mitään. jos sekin jatkossa meinataan edelleen järjestää ilmaiskonserttina. Ylöjärvellä puuttuu tahtotila kehittää kaupunkia. Paskaa saa halvalla kuuluu sanonta ja se on taattu myös Teivossa niin kuin Ylöjärven kaupunginkin toimessa.
- Anonyymi
Mari Ruissalo
https://fi.linkedin.com/in/mari-ruissalo - Anonyymi
Ylöjärvellä toimii tradenomi kehityspäällikkönä suurissa rakennusvisioissa. Ei helvetti mitä paskaa ja paska jatkuu Teivossa.
- Anonyymi
Ylöjärven kaupunki on merstari palkaan täysin paskaa porukkaa töihin.
- Anonyymi
Ylöjärveä kehitetään Raflatacilta oppinsa hakeneen Mari Ruissalon voimin. Jatkossakin hevosenlanta lentää Teivossa ja lähimetsissä.
- Anonyymi
Tämä kysely ei ole millään tavalla Ylöjärveläisten tahtoa kuvaava
https://www.ylojarvi.fi/library/files/6329f35d475a6c729f921ed7/Liite-4-Yleis_kyselyn-tulokset-2022-teivo-m_kkyl_-oyk.PDF- Anonyymi
n. 33% vastaajista on Ylöjärveläisiä. Ei tämä kuvaa sitä millä tavalla Ylöjärveläiset haluaa kehittää Ylöjärveä. Tämä kysely kuvastaa sitä että ulkopaikkakuntalaiset haluaa ravikeskuksen säilyvän nykyisellä paikalla ja se on väärin et ulkopaikkakuntalaiset antaa suuntaa päättäjille mitä pitää tehdä. Mielestäni Kaavaehdotusta ei pidä hyväksyä nykymuotoisena ja raviradalle pitää löytyä halvempi tontti.
- Anonyymi
tämäkö yhtiö alkaa kehittään aluetta ??
https://www.finder.fi/Ravirata+ravitalli/Teivon+ravirata/Tampere/yhteystiedot/112360 - Anonyymi
Menikö se vanha valkoinen rakennus jossa on mm. pienkonekorjaamo kanssa kaavoitukseen?
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 65958
- 69722
- 133646
Miksi meille jäi
Niin huonot välit vaikka meistä kumpikaan ei ole tunteilleen mitään voinut. Ehkä se kohtalo on sitä mieltä ettei kuitenk37625Viesti sinulle
Tiedät että tunteet ja ajatukset ja meillä on vahva yhteys mistä molemmat tiedetään. Odotan sinua ☀️35609- 69596
SAHIMÄKI LOPETA
Miksi käyt Tupamäen Pekan kimppuun.?? Hänen asia mitä hän tekee tiloillaan. Oletko omista POTKUISTASI yhä katkera turve43561- 43560
Rakas, rakkaampi, rakkain
Olen tullut siihen johtopäätökseen, ettei minun kannata rakastaa. Kaikki joita olen koskaan rakastanut vain kohtelevat m112515Haluan purkaa vielä tuntemuksia
Tykkään sinusta kovin paljon❤️ olen surullinen tilanteestasi ja siitä mitä me olemme yhdessä joutuneet kokemaan. Tämä ei19500Tunteiden käsittely kertoo ihmisestä.
Kun puhutaan "tavallisesta" ihmisestä, joka on suht tasapainoinen eläjä, niin puhutaan oikeastaan taitavasta tunteiden k172474Ketä ajattelen
kun mietin, mitä sinulle kuuluu? En tunne sinua oikeasti, ja se on ehkä hyvä, koska jos tietäisin enemmän, se varmaan v18461Pilkettä sunnuntain silmässä
😉 Jos tästä ketjusta löytyisi yksi ihminen, joka saisi sut hymyilemään tänään… Millainen hän olisi? Ei tarvitse kerto62386- 52369
- 42368
Mitä sinulle on tapahtunut lapsena
Kun olet noin sairas päästäsi? Pikkupojalle ( Miehen kehossa)29364- 17362
Työttömän miehen ihmisarvo
..parisuhdemarkkinoilla on olematon. Työtön mies on naisille ihmisjätettä, varsinkin jos sattuu olemaan vielä kunnolline96343YLINEN pilaa Ähtärin mahdollisuudet.
Vuodeosastopäätös jossa Nina Ylinen (sdp) äänesti niiden lopettamisen puolesta, hoitajille potkut ja silti arviointimene22338Kuhmolaiset valittaa kaikesta
Ootte te kyllä yksiä sanonko mitä... Kaikesta uudesta ja kaupunkia kehittävästå löytyy aina muutama vinkuja kun ei mene9338