Onko täällä ketään, joka olisi väliaikaisen taloudellisen ahdingon sattuessa hankkinut nk. sponsorin itselleen?
Exäni vuoksi joudun maksamaan muutaman todella ison laskun enkä opiskelijana saa kasaan tuota summaa millään pelkällä osa-aikatyöllä.
Koska olen tuhat kertaa kuullut olevani seksikäs, naisellinen ja klassisen kaunis, minulla voisi olla saumaa solmia yya-sopimus jonkun herrasmiehen kanssa...
Mietin vain, että kuinka psyyke sen kestää...Tarvitsisin vain tonnin verran, joten ehkä voisin ajatella tilannetta vain väliaikaisena suhteena. Olen melko herkkä tyttö ja pelottaa, kuinka pystyisin toimimaan tuntematta itseäni likaiseksi.
Kellään neuvoja (asiallisia)?
Exäni vuoksi joudun maksamaan muutaman todella ison laskun enkä opiskelijana saa kasaan tuota summaa millään pelkällä osa-aikatyöllä.
Koska olen tuhat kertaa kuullut olevani seksikäs, naisellinen ja klassisen kaunis, minulla voisi olla saumaa solmia yya-sopimus jonkun herrasmiehen kanssa...
Mietin vain, että kuinka psyyke sen kestää...Tarvitsisin vain tonnin verran, joten ehkä voisin ajatella tilannetta vain väliaikaisena suhteena. Olen melko herkkä tyttö ja pelottaa, kuinka pystyisin toimimaan tuntematta itseäni likaiseksi.
Kellään neuvoja (asiallisia)?
Vastaukset 15
Vanhimmat
kakkille hyväkseenkäyttäille sponsorille-vanhoille pieruille, että yksinhuoltajat ja opiskelijat ja kaikki muut äidit saisivat lisää sosiaaliapua.
Suomessa on senverran hyvä sosiaalinen turvaverkosto, kun vertaa vaikkapa entisen Neuvostoliiton maihin, että kenenkään ei tarvitse sen takia ruveta myymään seksipalveluita.
Mutta, jos joku nyt kuitenkin päättää ruveta myymään seksipalveluita täysin itsenäisesti, niin se ei ole ihmiskauppaa.
Älkää sotkeko seksipalveluiden myymistä ja ihmiskauppaa keskenään.
Ihmiskauppaa on sellainen toiminta, missä ihminen vastoin tahtoansa pakotetaan työskentelemään joidenkin ihmisten rahantulon pönkittämiseksi.
Ja miten helv. joku sosiaalinen tukiverkosto auttaa jos pitää saada toisen aiheuttamat velat maksettua????????Sossuunko viedään laskut???
kato näillä sivuilla riehuvan sekopää wandan tekstiä niin ei haluta huoraksi alkaa. jos haluat pilata elämäsi niin siitä vaan. sittenpä taas nährään surullinen tarina siitä ett kauneus ja seksikkyys ei riitä. pitää olla älyä!!! se likaisuuden tunne tuskin pesemällä lähtee
myisit ihmisyytesi avaten maksua vastaan jalkasi jollekin ukolle. Jos näin teet, niin sitä likaisuuden tunnetta et saa koskaan lähtemään itsestäsi.
Varoittava esimerkki seurauksista on tämän palstan vakiohuora Wanda.
Seksi nyt ei loppujen lopuksi mikään ihmeellinen asia ole, aika ylimainostettua merkitykseensä nähden.
Jos sponsorointijuttu ei kokeilun jälkeen tunnukaan sinulle sopivalta, voit aina lopettaa sen siihen.
Kirjoita [email protected]
Älä todellakaan kirjoita!
Miksi ihmeessä et lainaa vanhemmiltasi/tutuilta? No eihän se tietysti ole yhtä jännää...
Siltä varaan irtoaa sponssausta.
Oliko muuten se exäasi juuri se pakolainen, jonka kanssa teillä oli yhteiset velta, mutta hän pääsi niistä irti ottamalla käyttöön toisen passinsa ja toisen henkilöllisyyden?
Olet ymmärtänyt vähän kummallisesti tämän asian. Homma menee nimittäin niin, että työnteko ja toimeentulo on hyvä asia psyykkeen kannalta ja työttömyys, rahanpuute ja köyhyys aiheuttavat psyykkisiä sairauksia.
Jos on pakko, niin valinta on helppoa: Muita vaihtoehtoja ei silloin edes ole. Mutta jos koet seksin ja/tai työnteon jotenkin vastenmieliseksi asiaksi, en suosittele niiden yhdistämistä.
Hyvä sponsorisuhde edellyttää hyvän seksin lisäksi myös kiinnostavuutta ihmisenä. Pidemmät tapaamiset kun eivät millään voi olla pelkkää lakanoissa kierimistä.
Ja muuten: Maksuttoman seksin vonkaajien antamat kehut eivät merkitse mitään ammattilaissarjassa. Siinä viettelyrituaalit korvataan käteisellä rahalla. Toisaalta: Kun maksava asiakas sekä maksaa että kehuu, voi olla varma, että ne kehut todella ovat aitoja!
Haluaisin löytää kauniin naisen, jota voisin hemmotella. Olen komea ja 28v mies. Kirjottele, jos haluat "sponssausta". ;)
[email protected]
Hei Kimi, mietin juuri kirjoittaisinko sinulle.
Yhdelle kysyjälle vastaukseksi: ei, exäni ei ollut ulkomaalainen eikä kadonnut maan alle. Hän jätti maksamatta tuhansien eurojen velan minulle. Olen todella pulassa.
Jos ottaisin sponsorin, yksi hyvä riittää. Luonteeni ei riitä "keikkahommiin" yleisesti.
Mistäpäin olet? Tavataanko?
Olen mukava ja kohtelias "nuori" mies, yrittäjä ja hyvin toimeentuleva.
-K