Lopun ajan jorinaa

Anonyymi-ap

Sontasepot ilkkuvat tällä palstalla, mutta uusi hallitus leikkaa sontasepoilta tuet että hymy hyytyy.
Oma betonikorsu vaihtuu asuntolaan, yhteisruokailuun ja raskaaseen työhön ylläpidon kustantamiseksi.
Jokainen ilta televisio sammutetaan 20.30 ja alkaa hiljaisuus.
Asusteina vaippahousut, kerrasto, pilkkihaalari, lampaanvillaiset tumpukkaat ja karvareuhka. Ainut mahdollisuus paeta vapauteen on hautausmaan kautta.

7

287

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pitääkö olla huolissaan läheisten vai annetaanko elää rauhassa kaikkien omaa elämää, jos ei muuten häiritse.

    • Anonyymi

      Kuulostaa muuten ihan hyvältä, mutta hallitus ei ole tekemässä leikkauksia yksinasuvien sontiaisten tukiin.

      • Anonyymi

        Suurimman osan työkyvyttömien alkoholistien juomisesta rahoittaa sosiaalitoimi eli veronmaksajat. Jos ei rahoittaisi, rikollisuus alkoholismin ympärillä kasvaisi hyvin paljon kun vakavasti riippuvaiset tekisivät paljon enemmän rikoksia alkoholia saadakseen.
        Alkoholistien kanssa ollaan ns. pakkoraossa.

        Jos juopottelua ei tueta verovaroin, rikollisuus kasvaa kun alkoholistit tekevät rikoksia alkoholihuumetta saadakseen, ja jos juomista tuetaan, veronmaksajien rahoja menee satoja miljoonia alkoholistien juomisen tukemiseen ja alkoholikauppiaiden rikastuttamiseen.


    • Anonyymi

      Miten yksinasuva selviää jos vaikka hirveä krapula ja rahat loppu, voiko soittaa hätänumeroon jos kukaan ei enää vastaa jotka ennen auttoi.

    • Anonyymi

      Köyhä vanhempi koettaa vielä jeesata, kunnes hänkin loppuunpalaa eikä jaksa, kuka voi pelastaa silloin.

    • Anonyymi

      Humalaa ei pitäisi jättää vikan grogin varaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen näytät mummolta. :D

      Siks sua ei huoli kukaan.
      Ikävä
      172
      2004
    2. Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!

      En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,
      82
      1450
    3. Varattais lähihotellista

      🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää
      Ikävä
      182
      1394
    4. Nyt jäi velat perimättä

      Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta
      Jämsänkoski
      10
      1137
    5. Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."

      RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita
      Tv-sarjat
      39
      1046
    6. Martinan aussikulta, missä?

      Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      210
      973
    7. Haluaisin sun kanssa yhteisen

      Elämän. Haluun sut.
      Ikävä
      40
      842
    8. Mitä tekisit jos kaivattusi olisi

      humalassa, kun tapaat hänet jossain seuraavalla kerralla?
      Ikävä
      94
      834
    9. Rakkauden kesä 2025

      Oletko valmis? 🥰
      Ikävä
      85
      805
    10. Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?

      Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan
      Ähtäri
      49
      765
    Aihe