Valheelliset mainokset

Anonyymi-ap

Cittari halpa,,, sähkö edullista, toimittajat rehellisiä....
Ja höpöhöpö tänä päivänä mainoksessa saa valehdella niin paljon kuin sielu sietää ja monella yrityksellä todellakaan ei ole moraalista selkärankaa.
Maksoimme 10 miljardia Fortumin tekemiä älyttömyyksiä sijoitti fossiilisiin laitoksiin Venäjällä kun samaan aikaan muut maat vetäyty Venäjältä ja mitä sai Rauramo fortumin toimitusjohtaja ! miljoona palkkion huonosta tehdystä työstä - olisiko tämä hyväVeliKorruptiota? Ei Suomessa myönnetä olevan korruptiota vaikka se täällä rehottaa.
Toimittajat valehtelee suuryrityksien puolesta ja kirjottavat ihan shittiä, ammattitaidottomuutta tehdä uutinen mikä ei ole uutinen "tappajatipu hyökkäsi ihmisten kimppuun???"

5

348

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      En kommentoi asiaa muuten mutta meilläpäin pk-seudulla erään kaupungin eräässä kaupunginosassa Cittari tosiaan ON halvempi kuin esim. Prisma joka mainostaa itseään halpana kauppana mutta ei sitä todellisuudessa ole. En kerro tarkempaa kaupunginosaa ettei sen kaikki asiakkaat kaikkoa muualle. Mutta tällaisen huomion olen tehnyt enkä ole ainoa!

    • Anonyymi

      Juu ja nämä keskustelut tosiaan pitää käydä tällä aihealueella???

    • Anonyymi

      Posti välittää vain rahasta ei luonnosta tai työntekijöistä.
      Suomessa 3 lajittelukeskusta? posteja ajetaa satoja kilometrejä ees taas, ei säästy ilmasto eikä teiden kunto,
      Työntekijöitä siirretään työnimikkeiltä ja alennetaan palkkaa,
      Välittämistä mainoksessa, ei todellisessa elämässä.

    • Anonyymi

      ''Tämä mainosten tekijä menee ensin viinakauppaan sitten köyden jatkoksi tai tarpeeksi korkean kerrostalon/näkötornin katolle päättämään päivänsä,koska mainosten tekeminen on SAATANAN TURHAA!!!PERKELE!!!JUMALAUTA!!HELVETTI!!!ei voi perseensilmä soikoon olla paskempaa paskaduunia koska AINA!!!katsojat panee äänet pois mainostauon ajaksi.Mulla on päivänselvä kristallinkirkas mielipide näihin mainoksiin NE TUOTTAA VAIN TAPPIOTA! ei voittoa YHTÄÄN! turhaan niitä näyttää katsojien kiusaksi kun tulos on väistämätön tv-mainokset katoaa kokonaan tv:stä ajan myötä.Mainostuotoilla pyörivät kanavat kaatuu kuin rakennusfirmat yksi toisensa perään konkurssin seurauksena.''

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      37
      4896
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      82
      3476
    3. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      30
      2943
    4. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      61
      2915
    5. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      7
      2709
    6. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      55
      2270
    7. Miksi haluat pitää estettynä mutta täällä puhut?

      Eikö olisi parempi puhua ihan kasvotusten?
      Ikävä
      37
      1752
    8. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      18
      1681
    9. Tuksu on edelleen sinkku - nuori Joonas jätti!

      Hihhahihhahhaahheee Joonas keksi hyvän syy. : Tuksu on liian Disney-prinsessa hänelle. (Mikähän prinsessa lie kyseessä….
      Kotimaiset julkkisjuorut
      9
      1680
    10. Maailmassa monta

      On ihmeellistä asiaa. 😮
      Ikävä
      16
      1574
    Aihe