Kuka tämä Teuvo...

Kuka on tämä Teuvo Lomalla kun siitä kaikki puhuu?
3735
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Sehän olen minä. Olen juuri lomalla mökillä kaksi viikkoa. Loppuloma on sitten elokuussa. Ihan kivaa on. Sain muuten eilen uistimella kaksi ja puolikiloisen hauen ihan vaan laiturilta heittelemällä.

Äänestä

Teuvo Loman - siinä vasta miesten mies!
http://www.city.fi/lehti/keskustelu/view.php?article_id=1554&v=1

Muodin ammattilainen? Puolijulkkis eli julkkunen ehkä enemmänkin yksityiselämänsä johdosta.

Minä miellä tuon sukunimen tarkoittavan jonkinlaista ilveilijäkissamiestä. Ruotsin kielen 'lo' tai 'lodjur' = ilves.

Äänestä

No oiskohan se tuo meidän naapurin Teuvo,lomallahan tuo näyttäs olevan kun tuolla pihallansa lusmuilee päivät pitkät...! ;)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Työssä kirjoitti:

Kuka on tämä Teuvo Lomalla kun siitä kaikki puhuu?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu