Huutokauppa

Siellä on lainvoiman sivulla erään yrittäjän kalusto myynnissä.
4776
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Monenkin yrittäjän.

Äänestä

Joskus on tienattukin kun jäi jotakin myytävää.Miten itse? tiesitkö että jos elää kuten sinä,"palkan"maksajana kela,sossu ja veronmaksajat ei ole mitään ulosmitattavaa kun kaupungin vuokratalossa sosiaalitukien varassa elää.Sieltä voisit yhden kuorma-auton ostaa ja alkaa yrittäjäksi mutta miten tuo maksupolitiikka kun osamaksu ei käy ja omat rahavarannot ehkä riittäsi päivän polttoaineisiin.Moni yritys pärjäisi kovassakin kilpailussa jos olisi hyvät työtekijät mutta omiin kannuihin tankkaajien kanssa voi alkaa rahat loppumaan.

Äänestä
  • Kyllä on näemmä autoja myynnissä mutta ei noista saa mitään loppuun ajettuja pelkkiä romuja no onhan niilläkin jtn arvoa .

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Kyllä on näemmä autoja myynnissä mutta ei noista saa mitään loppuun ajettuja pelkkiä romuja no onhan niilläkin jtn arvoa .

    Luuletko että noin 10 vuotta vanhalla autolla olisi kilometrejä alle puoli miljoonaa???sellainenhan varsinainen rahasampo yriykselle olisi ollut. Kylmä laakeri ei tuota.Miten teet kannattavan yrityksestä kun olet alihankkijan alihankkijana ja ainoa tulosta tekevä on jolla ei ole ainuttakaan autoa ja jos on niin niiden pitäisi pysyä ladulla eikä nutullaan pientareella.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Siellä on lainvoiman sivulla erään yrittäjän kalusto myynnissä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu