Siellä on lainvoiman sivulla erään yrittäjän kalusto myynnissä.
Huutokauppa
4
735
Vastaukset
- Anonyymi
Monenkin yrittäjän.
- Anonyymi
Joskus on tienattukin kun jäi jotakin myytävää.Miten itse? tiesitkö että jos elää kuten sinä,"palkan"maksajana kela,sossu ja veronmaksajat ei ole mitään ulosmitattavaa kun kaupungin vuokratalossa sosiaalitukien varassa elää.Sieltä voisit yhden kuorma-auton ostaa ja alkaa yrittäjäksi mutta miten tuo maksupolitiikka kun osamaksu ei käy ja omat rahavarannot ehkä riittäsi päivän polttoaineisiin.Moni yritys pärjäisi kovassakin kilpailussa jos olisi hyvät työtekijät mutta omiin kannuihin tankkaajien kanssa voi alkaa rahat loppumaan.
- Anonyymi
Kyllä on näemmä autoja myynnissä mutta ei noista saa mitään loppuun ajettuja pelkkiä romuja no onhan niilläkin jtn arvoa .
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä on näemmä autoja myynnissä mutta ei noista saa mitään loppuun ajettuja pelkkiä romuja no onhan niilläkin jtn arvoa .
Luuletko että noin 10 vuotta vanhalla autolla olisi kilometrejä alle puoli miljoonaa???sellainenhan varsinainen rahasampo yriykselle olisi ollut. Kylmä laakeri ei tuota.Miten teet kannattavan yrityksestä kun olet alihankkijan alihankkijana ja ainoa tulosta tekevä on jolla ei ole ainuttakaan autoa ja jos on niin niiden pitäisi pysyä ladulla eikä nutullaan pientareella.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä21212007- 298238
Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.606398Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1785329- 585020
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai524548Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1214472- 1233998
- 833472
- 592072