Siellä on lainvoiman sivulla erään yrittäjän kalusto myynnissä.
Huutokauppa
4
712
Vastaukset
- Anonyymi
Monenkin yrittäjän.
- Anonyymi
Joskus on tienattukin kun jäi jotakin myytävää.Miten itse? tiesitkö että jos elää kuten sinä,"palkan"maksajana kela,sossu ja veronmaksajat ei ole mitään ulosmitattavaa kun kaupungin vuokratalossa sosiaalitukien varassa elää.Sieltä voisit yhden kuorma-auton ostaa ja alkaa yrittäjäksi mutta miten tuo maksupolitiikka kun osamaksu ei käy ja omat rahavarannot ehkä riittäsi päivän polttoaineisiin.Moni yritys pärjäisi kovassakin kilpailussa jos olisi hyvät työtekijät mutta omiin kannuihin tankkaajien kanssa voi alkaa rahat loppumaan.
- Anonyymi
Kyllä on näemmä autoja myynnissä mutta ei noista saa mitään loppuun ajettuja pelkkiä romuja no onhan niilläkin jtn arvoa .
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä on näemmä autoja myynnissä mutta ei noista saa mitään loppuun ajettuja pelkkiä romuja no onhan niilläkin jtn arvoa .
Luuletko että noin 10 vuotta vanhalla autolla olisi kilometrejä alle puoli miljoonaa???sellainenhan varsinainen rahasampo yriykselle olisi ollut. Kylmä laakeri ei tuota.Miten teet kannattavan yrityksestä kun olet alihankkijan alihankkijana ja ainoa tulosta tekevä on jolla ei ole ainuttakaan autoa ja jos on niin niiden pitäisi pysyä ladulla eikä nutullaan pientareella.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä423434- 362054
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?301779- 161547
- 231518
- 101420
- 241397
- 141237
Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?
Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai781165- 221122