Suomi on paska maa

Anonyymi-ap

Täällä sama tilanne kuin Briteissä. Paskat palkat ja kalliit hinnat. Töitä ei kannata tehdä alle 4000e kk palkalla. Sosiaalitantatkin tienaa ton ja moni opettaja saa 5000e kk

15

295

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kannattaa olla vaikka kaupan kassalla 20 tuntia viikko. Sitten vapaalla tekee pimeää duunia kaikenlaista ja tienaa pimeästi esim.3000e kk normi palkan päälle

      • Anonyymi

        😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

        🍒 ­N­­y­­m­­­f­­­o­­­m­­­a­­­a­­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#18172790W

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Suomi on hyvä maa. En ole tehny päivääkään rehellistä työtä. Käyn äitillä syömässä ja ajan äitin autolla. Käyn usein kaljalla ja rahaa riittää. Hyvin pärjää korvauksilla ja tuilla.

    • Anonyymi

      Kuules pelle. Ei tuet ole kuin 500e kk käteen. Mikäli käyt orjatyössä tai työkkärikurssilla, niin saat siihen päälle 200e verotonta. Aikas hupipappa olet😭🖕🖕👊

      • Anonyymi

        500 eron tuet (vaan) ??
        Helvetti 500 euroo ilmaista lorvirahaa, vanhuksille ei jää sitäkään ja ne on sentään ikänsä työtä tehnyt.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        500 eron tuet (vaan) ??
        Helvetti 500 euroo ilmaista lorvirahaa, vanhuksille ei jää sitäkään ja ne on sentään ikänsä työtä tehnyt.

        Miten pellehermanni kuvittelee elävänsä Suomessa 500e:lla🖕🖕


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Miten pellehermanni kuvittelee elävänsä Suomessa 500e:lla🖕🖕

        Miten pellehenrietta kuvittelee elävänsä Suomessa ilman 500 euroa?


    • Anonyymi

      Toki työkkärikoevauksella pärjää, jos on pimeää tuloa esim 2000e kk. Sillä pärjää just ja just joo jos ei ole ollenkaan lainaa

    • Anonyymi

      Tämmöistähän Kokoomus ja porvarit saa aikaiseksi. Köyhät kyykkyyn, ovat silloin nöyriä.

    • Anonyymi

      Kiväärit käteen

      • Anonyymi

        ja kohti eduskuntaa 10000 miehen voimalla. Muuten ei saada muutosta riistoon.


    • Anonyymi

      Ei hallitus mitään riistä. Nyt yritetään korjaussarjaa demarien hajottamalle taloudelle.

      • Anonyymi

        Hupipappa imee omaansa😂🖕👏


    • Anonyymi

      Köyhiltä leikkaamalla kulutus pienenee. Työpaikat vähenee. Tulee lisää työttömyyttä.. Aikas hupipappa olet😂😂🖕👏

    • Anonyymi

      Marin antoi mahdollisuuden sähköveron helpotuksiin, nekin koitui rikkaiden hyväksi, ei kaksioissa ja yksiöissä asuvat sellaisia summia maksaneet että olisi helpotuksia ansainnut.
      Kaksinkertaiset lapsilisät koko kansalle .
      RAHAA MILJARDEJAKEHITYSAPUIHIN,UKRAINALLE ERI MUODOISSA ,RAHANA, SOTATARVIKKEINA, moneen kertaan vuoden sisällä...velkarahoilla joiden korkoja nyt alamme maksella kurjistaen tavisten elämän. Sen lisäksi elätämme suomessa 100 000 ukrainalaista.
      KORONA VUOKSI LOPETETTIIN KAIKKI HARRASTUSTOIMINNOT JA KOULUT SULETTIIN. Nyt mielenterveyden potilaita nuorten psykiatrisella kauheissa mömmöissä laitoksissa tai huumeissa kaduilla.
      SOTE PÄÄTÖS JOKA VEI KOKO TERVEYDENHOITOJÄRJESTELMÄN alas, hoitojonot kasvussa leikkauksiin ja hammashoitoon, vanhustenhoito ala-arvoista
      ja lakkautettu suurin osa kokopäivälaitoshoito ja terveyskeskusten vuodeosastot.
      KOTIHOITO IHAN SURKEAA, OVELLA HUUDETAAN HEIPAT, KANKAANPÄÄSSÄ 12 000 IHMISEN PAIKKAKUNNALLA KUOLLEITA SEURAKUNTA UUTISISSA VIIKOLLA16 19 IHMISTÄ JA SEN LISÄKSI NE JOTKA EIVÄT KUULU KIRKKOON
      Suomeen haettiin pakolaisia monesta eri maasta. Kaikki päästettiin nyt yi rajan , ei papereita,ei tietoa kuka kukin oli hyysättäväksi Suomen varoilla eläteiksi, monet rötöstelevä tkatujengeinä ja raiskaavat suomalaisia.
      POLISI, LAKITUVAT, JA VANKILAT TULEVAT KALLIIKSI.
      Rahaa kuluu eri kuntien alueilla toimivilla kalliilla rahalla toimiville konsulteille, miksi helvetissä meillä on erilaisia hallituksia ja istujia joille maksetaan palkkioita ja sitten päätökset tehdään jonkun ulkopuolisen järkeilyn mukaan,...onko niin että on siirretty vastuu muille on niin selkärangatonta toimintaa .
      Suomen firmat ja tehtaat menevät konkkaan ja kansa nekin maksaa . työttömiä lisääntyy sadoilla päivittäin, Lisäksi lomautetut.
      Työntekijöitä tarvitaan sote aloilla kesällä tarvitaan sijaisia mutta ei nuoret mene töihin kun kaikki haluavat olla blokkajia, sisällön tuottajia netissä ja taiteilijoita... voi tehdä töitä silloin kun itseä huvittaa ja anoa taiteilija apurahoja.
      Telkusta päivittäin huuhaa ohjelmia kun on näitä julkiksia työllistetää.
      Julkisten alojen johtajien palkat nostettu moneen otteeseen vaikka varaa ei olisi, nyt joudutaan lomauttamaan mutta monille se on helpotus päästä pois järjettömän byrokratian rattaista.
      Teiden kunto todella järkytäviäajaa , kauheita reikiä jotka rikkovat renkaita ja tukivarret... kallis tauton omistajalle
      SUOMEN BRUTTOKANSANTUOTE ALHAISEMMILLAAN JA VIELÄ LASKEE.Silti suomi maksaa EU:lle enemän kuin saa ja joka määrää meitä ja nyt tuli NATO menot lisänä , valtavat määrät uusia tarpeita, sotavarustelua ja ilmastoa rasittavia ,erittäin tyyriitä sotaharjoituksia. MENOT SENKUN LISÄÄNTYY.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      61
      4267
    2. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      105
      3475
    3. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      37
      3100
    4. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      26
      2578
    5. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      45
      2247
    6. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      5
      2019
    7. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      20
      1959
    8. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      186
      1817
    9. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      394
      1516
    10. Huomenta kulta

      En mä halunnut sulle ilkeillä,päinvastoin. Miks mä niin tekisin ku rakastan sua ❤️ mut anteeksi jos ilmaisin itseäni huo
      Ikävä
      9
      1348
    Aihe