Jos on tarkoitus saada 100 000 työllistettyä
Satosella tulee kiirus perustaa uusia tykinammustehtaita
Anonyymi-ap
18211
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
upupupuupupuppupupupupiiiiiiiiiiiiiiiiiittttttia 155mm
🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒
🍑 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18173064X
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Olet käsittänyt väärin tarkoitus on nostaa työttömyyttä noin 100 tuhannella...
Entä jos "työttömät" karkaa Ruotsiin, ehkä lopullisesti....,,,,?
Voisko niitä etelä-korealaisia tankkeja alkaa valmistaa lisenssillä olisi kohta kiirus niiden kanssa Suomelta puuttuu tankit
Ruotsalaisia CV-hyökkäysvaunuja pitäisi myös alkaa valmistaa lisenssillä eihän meillä ole edes kalustoa!
Nyky maailmassa tykin ammukset ovat taas tulleet hyvinkin arotavaraksi. Se on tämä veli venäläinen hyvä aseiden kauppamies! Olisi kylläkin voinut alkaa vaikka kunnon maatalousuudistuksen niin olisi kuokkia ja auroja alkanut mennä kaupaksi, ne tuhoavat vähemmän ja saavat aikan positiivista tulosta!
Voi himskatti! Lue arotavaraksi = arvotavaraksi!
Alushameesi näkyy.
Nyt ulkomaille hommiin. Jääköön suomalaiset yrittäjät kiristelemään
hampaitaan-
Sota tarvikkeet uusi teollisuus
Olemmehan taas oppineet niiden tänään olevan kulutustavaraa joten valmistusta pitää kiirehtiä!
On aivan helketinmoinen kysyntä miten ei niitä tehtaita jo perusteta väliaikaisiin pressuhalleihin
Kun kyse on tykin ammuksista niin pressuhalli ei kelpaa. Se vaatii kaiken maailman masuunit kun metalli muiokataan ammuksiin sopiovaksi ja lämpötilat lienevät yli 1000 C luokkaa. Kyllä se vaatii kunnon uudet tilat tai vanhan metalliteollisuuden halleja, jos vanhat ammustehtaat on purettu.
Toivomme Satoselle kivuliasta kuolemaa.
Eikö kokkareet edes ymmärrä bisneksen päälle? Ainoastaan työttömien potkimisen päähän
Koksuja himottaa vain myydä tuottavat laitokset ulkomaille pikkurahasta
Koksut ei ymmärrä tuottavien laitosten perustamisesta ainoastaan niiden heti myymisestä max halvalla