Punalaputetuissa tuotteissa...saadaan näyttämään halvalta kun punaisessa lapussa on hinta ja asiakas uskoo. Kassalla joutuu maksamaan eri hinnan. Tarkastakaa ihmiset kuiteista.
Vastaukset 19
- Anonyymi
Juu...ostin kalkkunaleikettä, sen hinta piti olla alennuksessa 2,44.
Kassalla otettiin 3,49.
Harmi kun Säästäri muuttuu K-kaupaksi, siitä tulee yhtä kallis kuin Lautturi?- Anonyymi
Eikös se ole vain Häijään myymälä joka muuttuu K-kaupaksi, Huittisten myymälä jatkaa edelleen M-kauppana?
- Anonyymi
Eipä ole ikinä huijattu liiterissä, ässissä ja koissa senkin edestä.
Oletko varma, ettei tarjous ollut jo umpeutunut?
Kai tässä täytyy ilmottaa lehteen, kun eilen tuli ostettua jogurttia ja tänään alkoi samasta tuotteesta tarjous. Minua on siis liiteri huijannut vai onko? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eikös se ole vain Häijään myymälä joka muuttuu K-kaupaksi, Huittisten myymälä jatkaa edelleen M-kauppana?
Kyllä se jonkinlaiseksi kooksi muuttu,saas nähdä kun pakarin kauppiaskin lähtee Raumalle.
Jääkö tuppukylään neljä koota? - Anonyymi
😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋
❤️ Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18173564c
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Saako litlistä rouhekintaita? Jos,niin minkä laatusia?
- Anonyymi
Valitettavasti on vain kahdenkokoisia sopivia ja erittän sopivia
niinkuin armeijan saappaat. - Anonyymi
Ei saa kyllä ne pitää maksaa.
- Anonyymi
Kaikki noista muutaman euron hintaeroista valittavat ovat yli 40-vuotiaita marmattajia, Kannattaisi heidänkin opetella vähitellen nuorison käyttämä huoleton ostiskelutapa ja kassakäytännöt.
Nuoret eivät koskaan pyydä kassalta kuittia, tai jos se tulostetaankin, eivät he ota kuittia mukaansa. Nuoret eivät koskaan valittele kassalla ja etenkään netissä väärin hinnoitelluista tuotteista. Opetelkaa te vanhemmatkin marmattajat enemmän tällaista nuorta ja vaivatonta huolettomuutta.- Anonyymi
Siis tarkoittaa että nuorille vanhemmat maksavat elinkustannukset....kyllä hyvä on sitten niin....entä jos lapset ihan oikeesti menisivät töihin??????
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siis tarkoittaa että nuorille vanhemmat maksavat elinkustannukset....kyllä hyvä on sitten niin....entä jos lapset ihan oikeesti menisivät töihin??????
Menkääpä lapset oikeasti töihin ja ottakaa asuntovelkaa ja elätätte 3-4 lasta.....taitaisi hymy hyytyä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Menkääpä lapset oikeasti töihin ja ottakaa asuntovelkaa ja elätätte 3-4 lasta.....taitaisi hymy hyytyä.
Aika monet nuoret jättää kalliit ja hankalat lapset kokonaan tekemättä. Asuntona on vuokrakämppä, johon vuokra maksetaan Asumistukijärjestelmän kautta.
- Anonyymi
Sun kannattaa opetella tarkistamaan, takaan, että v***aa ja kovaa, kun kassavirheet lähtee kympistä ylöspäin.. Minulla ei rahaa ole niin paljoa, että tyytyisin huijaukseen. Viimeksi meinattiin viedä 30€ Tokmannilla ylimääräistä. Onko sinusta 30€ niin vähän, että antaisit olla?
Lidlissä ei vastaavia ole osunut koskaan kohdalle. - Anonyymi
Ei varmaan niin. Miksi niitä pikkuraha kiinnostaa, kun opiskelijoilla on niin hyvät tulot.
- Anonyymi
Et taida nyt olla ihan perillä. Kysy myyjältä,neuvovat mielellään.
- Anonyymi
Mitä pitäisi kysyä?
- Anonyymi
Paljonko olette maksaneet Lidlin joulunajan tarjouksen kahdesta Juhla-Mokka paketista?
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18057376/koska-tuo-lidlin-keksima-alypuhelimen-pakko-kaupassa-loppuu#comment-125074929
Tuolla joku asiakas kertoo kassan veloittaneen tuplahinnan kahveista. - Anonyymi
Vastustan tätä digitaalisatiota kun nyt pitää siruttaa koirat ja kohta kissat....seuraavaksi ihmiset. Siru vaan ranteeseen tai kämmeneen, muuten et ole ihminen. Valitettavasti kohta kauppaan eikä pankkiin pääse iman sirua ranteessa.
- Anonyymi
Tarkistin kuittini,lidl.Piti saada 50% sain vain 30% !!!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo2092239Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.1641479Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset2271101- 60965
- 57951
- 71937
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus72851- 93797
Hyvinvointitalo, mitä sanoo Korkein hallinto-oikeus . Mikä on kansalaisten oikeusturva?!
Onpa mielenkiintoisessa vaiheessa Pyhäjärven hyvinvointitalon kohalo; Saako rakentaa, vai eikö? Kaupungin tekninen johta120741Martina avaa suhdettaan
IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt200717