Hei! Olen vähän aika sitten täyttänyt 18 ja olen kananmuna-allergikko. Olen kuullut, että joidenkin alkoholijuomien kirkastamiseen käytetään kananmunaa. Kysymykset kuuluu; mistä tunnistan alkoholijuoman kananmunattomaksi? Lukeeko ainesosaluettelossa kananmunan käytöstä kirkastamiseen, vaikkei se varsinainen ainesosa olekkaan? Onko joitain vegaanisia suosituksia allergiasta kärsivälle? Olen lähinnä oluen ja hard selzerien ystävä, joten ne lähinnä tässä haussa.
Vegaaniset alkoholijuomat
Anonyymi-ap
1
148
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Saako kantaa asetta
Voiko olla koskaan kotelossa lonkalla ase.. Siis ei mikään luvaton ase. Johon on luvat. Esim luottamustoimessa, tai kaup634963Mies mitä ajattelet naisista?
Kerro mitä ajatuksia nousee. Mitä naiset sinulle merkitsee? Sana on vapaa.1283718Mitä laitatte karjalanpiirakan päälle?
Voita tietenkin, mutta mitä muuta? Itse yleensä juustoa, jotain leikkelemakkaraa ja tuorekurkkua483154Kerro kaivattusi
Jokin tapa/piirre mikä sinua viehättää ja mistä hän voisi myös tunnistaa itsensä.652247Vakkuri puhuu että Suomi joutuu sotaan.
Hänen mukaansa asiantuntijat ovat yhtä mieltä että Suomi joutuu sotaan Venäjän kanssa. En tiedä kuinka lähellä se on, mu4491932Järkyttävä tieto Purrasta
Purra tapasi nykyisen miehensä täällä. Suomi24:ssä! Tulipa likainen olo. Nyt loppuu tämä roikkuminen tällä palstalla.771598- 621347
- 631271
- 2611107
- 471062