Miksi ihmeessä uimahallin aukioloaikojen pitää olla näin sekavat?
Joka päivä eri ajat loppuvuoden ajan.
Ei ihmiset tule uimaan jos joka kerran pitää surffata netissä ensin että onko tänään auki ja mihin aikaan tänään, eri ainaan kuin eilen.
Tällaiset palvelut pitäisi olla vakioaikataulutettu, niin että olisi helppo lähteä ja tehdä lähtöpäätös kelloa vilkaisemalla.
Ei mitään järkeä sekoittaa aikataulut niin että tyssää uintihalut heti lähtöön.
Uimahallin aukioloajoista
15
261
Vastaukset
- Anonyymi
Valivalivalivali.. hyvä jos edes netissä selviää. On ollut niinkin ettei netissä ole tietoa.
- Anonyymi
😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋
😋 Nymfomaani -> https://l24.im/ecC7ux#kissagirl21
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Uimahalli on kaupungin virkistystoimintaa tuottava laitos, samin kuin kaupungin kirjasto.
Ei luulisi olevan liikaa vaadittu että asetettaisi aukiolot vakioksi.
Ei ole kysymys mistään valivalista vaan päättävien ihmisten piittaamattomuudesta.
Takuulla vaikuttaisi myös kävijämäärään. Helpottaisi asioimista ja säästäisi hermoja.
Kuka kävisi kaupassa joka on auki
- ma 09-18
- ti 07-20
- ke 10-12 ja 13-19
- to 12- 20
- pe parillinen vko klo 06-19
sekä pariton vko klo 10-12
Kyllä kauppaan ja uimahalliinkin pitäisi päästä ilman että pitää surffailla netissä ensin.- Anonyymi
Siinä jälkijättösille uimahallin aukiolo ajat. 22.8.2023-2.6.2024:
ma-ke klo 6.00-20.30
to klo 10.00-22.00
pe klo 6.00-20.30
la klo 6.00-18.00
su klo 10.00-17.00
PS klo 12.00, osuu varmasti - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siinä jälkijättösille uimahallin aukiolo ajat. 22.8.2023-2.6.2024:
ma-ke klo 6.00-20.30
to klo 10.00-22.00
pe klo 6.00-20.30
la klo 6.00-18.00
su klo 10.00-17.00
PS klo 12.00, osuu varmastiKatsopa joulua edeltävä viikko.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Katsopa joulua edeltävä viikko.
Nyt on joulu. Hyvää joulua ja muista klo 10-12.00 osuu aina. auki ollessa(pyhät.)
- Anonyymi
Ei mitään järkeä.
- Anonyymi
Aih mmmh.. Olin tänään uimassa ja teki hyvää uida rensosti ilman pikauimareita. Nykyään on kuvaajat ongelmana uimahallissa. Olin nakkena suihkussa ja joku rillipää assburgernörtti kuvasi tuheroani
- Anonyymi
Pori on sekopäitä täynnä. Kamerapuhelimen pitäisi olla kielletty uimahalleissa.
- Anonyymi
Ketä se estäisi? Ne jotka tarvisi kielto ei tehoa ja loput ymmärtää ilmankin.
- Anonyymi
Voit vilkaista kelloa, mutta et nettiä.Voi jestas sun kanssa voi olla parempi että päätät mennä jokeen uimaan niin pääset kun haluat.Jos muuta vinkumisen aihetta ei ole, niin voi olla hiljaakin.
- Anonyymi
Lapsimaisen pikkuämmän kommentti.
Vain nenäkkäät pikkuämmät käyttää sanaa vinkuminen. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lapsimaisen pikkuämmän kommentti.
Vain nenäkkäät pikkuämmät käyttää sanaa vinkuminen.No! Miksi sitten vinkut täälläkin.
- Anonyymi
Julkisen puolen suojatyömailla voi toimia, miten haluaa. Lopun aikaa lakossa, jos työnteko ei jonain päivänä oikein satu nappaamaan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!4372776Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?
Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?2222114- 641899
Pikkunaiselle terkkuja
Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi3261454Arto Satonen ja kokoomus 2020: Poliittiset virkanimitykset ovat koruptiota
2025: Kokoomus on junttaamassa Arto Satosta Kelan johtoon ohi pätevämpien hakijoiden. https://www.hs.fi/politiikka/art-1611268Voisiko olla jopa niin
Että kumpikin vähän pelkää totaalista heittäytymistä, koska tiedetään että se olisi menoa sen jälkeen. Samaan aikaan hal741146- 931087
Varkaita kuhmossa
Miksi kuhmolaiset ei tee mitään varkaille ja huumehörhöille, teloittaa pitäisi kaikki.341067Saara Aalto ja Teemu Roivainen paljastivat yllätysuutisen: "Rakkaus kietoi meidän kohtalomme..."
Oho! Ex-pari on palannut yhteen musiikin merkeissä. He tekevät Rakkaustarina-nimeä kantavan 20-vuotisjuhlakiertueen syks121037K&T: Harvinainen haastattelu: Susanna Laine avaa suhdetta Petri Nygårdiin: "Olin sinkku vuosia..."
Susanna Laine ei ole kertonut suhteestaan Petri Nygårdiin (Petri Laurila) julkisuudessa juurikaan. Aktiivisesti sosiaali81007