Luulen, että pojat viettää rattoisia juhlia Espanjassa ja Sveitsissä. Luulen, että siellä on Parman poikaa leivän päällä ja makkaroissa vähän enemmän lihaakin.
Meillä köyhemmillä eläkeläisillä täällä Kambodzassa, Filippiineillä ja Vietnamissa ja Thaimaassa on sentään kesä ja voidaan olla ulkosalla Sveitsiin nähden.
Mitäs me keskisarjan eläkeläiset täällä Vietnamissa. Vuokraa makselen 1600 dollarin netto-eläkkeestä sen 180 ja toiseen kakkosasuntoon Kampottiin sen 150 dollaria. Onhan tämäkin sellaista Jet Set elämää. Mutta samat palvelut, kuin pojilla Sveitsissä ja Espanjassa.
Eläkeläisten joulujuhla pukkaa päälle siellä Suomessa ja varmaan Hurstin ja punaisen ristin ja Herttoniemen kirkon voimin juhla tuntuu kivalta siellä PK-seudulla. Mitenss poijat oletteko saaneet uusia toppatakkeja ja muuta vällyä talven pakkasiin ja uuden vuoden puheeseen jonka johtajanne pitää aina.
Kyllä kyllä se varmaan lupaa ensivuodesta runsasta ja sanoo, että jaettavaa on enemmän, kun pakolainen saadaan pois ja vapautuu asunto.
Eläkeläisten joulujuhla ja Uusi vuosi
7
216
Vastaukset
- Anonyymi
Poijat tulipa pieru .... Aamiaisen jälkeen. Sehän on sen merkki, että vatsa toimii. Joo aloitin päivän Dragon hedelmällä ja sitten monivilja leipää ja Cheddar juustoa ja salamia. Banaani meni myös ja Kiwi hedelmä ja kananmuna ja keksiä ja ja voi pulla. Kahvit toki.
Aurinko paistaa, kuten arvasit ja palmut huojuu. Peirusta tuli mieleen, että koirathan haistelee persiistä, että millaisella ruualla on ollut. Sosialismissa hyvinvointivaltiossa ei varsinaisesti käydä kaupoissa, varsinkaan sillä 400 euroa mikä jää eläkkeestä käteen sähkön ja matkalipun ja vuokran jälkeen. Ei, mitään tuli vain mieleen.
Ei mitään poijat . . . Terveiset täältä kehitysmaasta Kambodzasta ja Vietnamista vaan poijan.- Anonyymi
😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋
😍 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18177062I
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
- Anonyymi
No,enpä pitäisi keskisarjan eläkeläisenä,jos netto on alle 1500€. Olet pienituloinen.
- Anonyymi
Karmee kohtalo joutua asumaan filppineillä, vietnamissa tai thaimaassa!
Kun sairastuu kuten kurjuudessa tapana on niin se tulee hintoihin ja puoskarit parantaa sekä rahastaa ja parantaa uudelleen ja uudelleen...- Anonyymi
Isäni ja äitini kuoli hyvinvointivaltiossa sairaalassa. Toinen 5 ja toinen 10 päivän jälkeen ja isän veli hyvinvointivaltion sairaalan käytävällä.
Enpä tiiä, lääkärissä käynti maksaa Kambodzassa joku 15 - 20 dollaria. Lääkkeet murto-osa mitä hyvinvointivaltiossa.
Kaveri kertoi, että sillä on toista tuhatta euroa ulosotossa hyvinvointivaltion lääkärissä käyntejä. . . Oleilee nyt kait, Hua Hinissa.
Toisaalta Suomessa kuolee noin 60 tuhatta ihmistä vuodessa ja aika vähän niitä kerkiää sinne tehohoitoon. Tehohoitopaikkoja on 250 ja niistä 150 on varattu poliittiselle eliitille ja diplomaateille. Laskeppa siitä.
Muihin leikkauksiin voi kyllä lentää hyvinvointivaltioon ja kiristävät, että eivät leikkaa ja hoida jos oleilet ulkomailla yli 6 kuukautta... Taidat olla aika vajakki ja hyväksikäytetty.
- Anonyymi
Katso Vajakki mitä sä saisit 300 euroa kuukaudessa. Tajuatko vajakki ... [url=https://aijaa.com/NSkXMl][img]https://img.aijaa.com/m/00579/15207976.jpg[/img][/url]
[url=https://aijaa.com/4dGxcO][img]https://img.aijaa.com/m/00475/15207977.jpg[/img][/url]
[url=https://aijaa.com/dumoEK][img]https://img.aijaa.com/m/00560/15207978.jpg[/img][/url]
[url=https://aijaa.com/uOYlri][img]https://img.aijaa.com/m/00282/15207979.jpg[/img][/url]
[url=https://aijaa.com/lL07pI][img]https://img.aijaa.com/m/00060/15207980.jpg[/img][/url]- Anonyymi
Tajua jo vakakki ... Postaan vielä tuon sianpaistin hinnan ... 3 dollaria kilo... Tajua: [url=https://aijaa.com/U3Bzi2][img]https://img.aijaa.com/m/00519/15207994.jpg[/img][/url]
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait233123Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 68740Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso3733Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani3600Mistä tietää, onko hän se oikea?
Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha35587Miten voitkin olla aina niin fiksu
...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä32581Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es19520- 40511
Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."
Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve3509- 36495