Ihan mukavaa rahaa tulee per kirjoitus/vastaus.
Kun aiheita täällä paljon, satakin kirjoitusta hyvinkin lähtee päivässä.
Pitää vain osata härnätä, niin vastauksia tulee paljon, kommunistit saa herkästi suuttumaan, niin alkaa raha kilisemään. Myös tosikko sosialistit hyvää saalista. Myös YouTube maksaa vähän toimista.
https://www.youtube.com/watch?v=ym2ob3TegFg
Maksetaan tänne kirjoittelusta
14
256
Vastaukset
- Anonyymi
Höpöti höpöt. Sinä et osaa kuin pankkolängvitsiä ja sitäkin huonosti. Trollaamiseen sinusta ei ole koska olet naurettavan lapsellinen apukoulutasoisen aivakapasiteetin omaava tollo.
- Anonyymi
Pankkolängvitsi jo tuli.
-kommunistit saa herkästi suuttumaan, niin alkaa raha kilisemään. Myös tosikko sosialistit hyvää saalista.
- Anonyymi
Lyönpä vaikka vetoa että vasuri painaa hommia maksamatta veroja. Tekopyhyys rehottaa. Ihmisten Puolue- Taneli rules !
- Anonyymi
Vois vasureilta ja kommunisteilta kysyä että mitä hommia olet tehnyt, tulee hiljaisuus.
Hommia ei katujen varsien spraymaalaus kuten Arhinmäki teki.
- Anonyymi
Jos tuo pitää paikkansa niin "sotilas" olisi miljonääri. Hän on kirjoittanut kymmeniä tuhansia kirjoituksia palstalle sadoilla nimimerkeillä.
Mutta niin vaan joutuu tori.fi:ssa kauppaamaan tuhkakuppeja ja käytettyjä ruotsin oppikirjoja.- Anonyymi
Tottakai saa kirjoittelusta hintaa, kun sopimukset kunnossa, eikai nyt muuten itsestään tule.
Yrittävä aina saa, passiivinen ei saa, muuta kuin Kelasta. Anonyymi kirjoitti:
Tottakai saa kirjoittelusta hintaa, kun sopimukset kunnossa, eikai nyt muuten itsestään tule.
Yrittävä aina saa, passiivinen ei saa, muuta kuin Kelasta.Minäpä saan jokaisesta kirjoituksestani tällä saitilla 5€ ja veroja en maksa ollenkaan tonnin eläketuloistani (puolet työeläkettä, puolet kansaneläkettä).
Ja nyt paljastan salaisuuksista suurimman, näin menettelen:
Maksan itselleni jokaisesta aivopierustani 5€, jolloin maksu siirtyy credit- taskusta debet -taskuun. Mitä enemmän kirjoitan, sitä enemmän annan itselleni luvan käyttää depet-puolelle kertyvää rahaa. Ainut ongelma on, että depettini on lähes aina velkaa creditilleni ja jos tulee tilintarkastus, menettänen jopa perperini ja siinä menee sitten molemmat taskut.
No, se on sitten sen ajan murhe se. Enää en kuitenkaan kykene ulkoparlamentaarisiin lisähankkeisiinkaan koska aivot. Aivosumussa voi toki seilata, mutta pidäpä paatti siinä sitten pinnalla kun kapital... korjaan karikkoja on niin taajaan. Huolia ei kuitenkaan ole, koska muisti.- Anonyymi
Environment kirjoitti:
Minäpä saan jokaisesta kirjoituksestani tällä saitilla 5€ ja veroja en maksa ollenkaan tonnin eläketuloistani (puolet työeläkettä, puolet kansaneläkettä).
Ja nyt paljastan salaisuuksista suurimman, näin menettelen:
Maksan itselleni jokaisesta aivopierustani 5€, jolloin maksu siirtyy credit- taskusta debet -taskuun. Mitä enemmän kirjoitan, sitä enemmän annan itselleni luvan käyttää depet-puolelle kertyvää rahaa. Ainut ongelma on, että depettini on lähes aina velkaa creditilleni ja jos tulee tilintarkastus, menettänen jopa perperini ja siinä menee sitten molemmat taskut.
No, se on sitten sen ajan murhe se. Enää en kuitenkaan kykene ulkoparlamentaarisiin lisähankkeisiinkaan koska aivot. Aivosumussa voi toki seilata, mutta pidäpä paatti siinä sitten pinnalla kun kapital... korjaan karikkoja on niin taajaan. Huolia ei kuitenkaan ole, koska muisti.Etköhän satasentoista maksa veroa kuussa sinäkin, ei ole ketään verottomia kuin ay-liikkeessä ja presidentit. 3000 € menee meikällä veroihin kuussa.
Anonyymi kirjoitti:
Etköhän satasentoista maksa veroa kuussa sinäkin, ei ole ketään verottomia kuin ay-liikkeessä ja presidentit. 3000 € menee meikällä veroihin kuussa.
Jos tulot on about alle 1200 kuussa, veroprosentti on 0, kuten minulla (eläkkeeni on yhteensä tonni).. Toisaalta, enpä ole sosiaaliturvan asiakas, rahat riittävät jos en niitä ihan nenäliinoina käytä. Valtaosa maailman ihmisistä hankkii vähemmän kuin mitä on meidän perusturvamme taso. Omat asumisen jälkeen jäävät tuloni ovat noin satasen yli perusturvan. Itsepä olen tieni valinnut ja olen tyytyväinen.
- Anonyymi
No on siinä jo röökiä tupruuteltu jos tuhkakuppikin vaatii uusimista.
Rööki on väärää pössyttelyä, se pitäisi kieltää tykkänään. Vihervassarien vaihtoehto... ko (?)
https://www.flickr.com/photos/davyokub/2465414510
- Anonyymi
Dydydy dydydy
https://youtu.be/a_uEL1Z8ynI?si=q53fqBBzNAcPu13x
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1381309
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä35840Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46597Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad27586- 14580
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä26548Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30526- 24521
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .16482Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver15482