Altalaina HUIJAUSTA

Anonyymi-ap

Otin 1000€ lainan jonka myöntivät maksoin vakuutuksen 125€ pyytävät vielä 205€ että saan 1000 lainan jääkö edes siihen älkää menkö tähän kusetukseen

15

1370

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei ole kusetus. Sitä vartenhan maksoit vakuutuksen, jotta lainanmyöntäjä saisi edes jotain, jos lainaa ei myönnetäkään. Kannattaa hieman funtsia. Maksakaa aina pyydetyt etu- ja vakuutusmaksut.

    • Anonyymi

      Itsekin mietin otanko, kun vakuuttivat, että maksan 125€ ja saan 12h päästä 1000€. Pyytävätkö lisää? Sovittiin ja asiakaspalvelu epämääräistä🤔

    • Anonyymi

      *Siis sivutkin epämääräisiä

    • Anonyymi

      Kokeilemalla, etumaksut maksamallahan sen näkee, onko huijausta vai ei..miten muuten??

      • Anonyymi

        No ei nyt 125€ euroa olisi varaa heittää kaivoon. Kait täällä jollakin on kokemusta? Tai tietoa yrityksestä


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        No ei nyt 125€ euroa olisi varaa heittää kaivoon. Kait täällä jollakin on kokemusta? Tai tietoa yrityksestä

        Olen varma että jos maksat vielä tämän 125 euron päälle 875 euron korvauksen niin saat 1000 euron lainan. Silloin se on tällä lainafirmalle riskitön laina.


    • Anonyymi

      Huijaus

    • Anonyymi

      Samoin minulle kävi oli Nuibilo laina kyseessä.

    • Anonyymi

      Onko kukaan ollut tekemisissä lainanmyöntäjä Anne France Deshais kanssa

    • Anonyymi

      Etumaksuja saa maksella toki mutta kukaan rehellinen laina myöntäjä ei sitä vaadi. Noista etumaksujen maksuista ei jää muuta kuin maksamisen ilo.

    • Hei! Älkää vaan kukaan uskoko SOSIAALINEN LUOTOTUS-huijareihin, ne eivät ole oikeita sosiaalihenkilöitä, niinkuin minä uskoin kun heillä oli niin hyvät sivut. Pyysin heiltä luottoa 18000 kun kotimaiset pankit eivät myönnä mitään ahdinkoon joutuneille, vaan ajavat meidät noitten ulkolaisten rahanlainaajien kynsiin, jotka pyytävät noita etumaksuja monenlaisia!
      No. minä olin löytävinäni kotimaisilta sivuilta suomea puhuvat lainan antajat, He halusivat kuulla elämän tarinani ja sanoivat heti että kyllä annetaan sinulle tämä 18000, ei tarvitse maksaa takaisin, sillä me emme myönnä lainoja vaan ANNAMME rahaa ihmisille, jotka ovat joutuneet pääsemättömiin velkakierteisiin.
      NO, minähän olen aina uskonut huijareihin, en muuten olisikaan tässä tilanteessa!!!
      Chattailin siinä yhden miellyttävän mieshenkilön kanssa mukavia kunnes tuli kuukauden vaihde ja heillä muka suoritetaan rahan siirto tilileni . Siinä piti avata Remitly tili ja heillä salasana. Sanoivat että heillä on koko Suomen kaikkiin pankkeihin suorat yhteydet palvelimillaan. Voi Jeesus, eläkepäivänä menin ottomatilleb nostaakseni 200€ mutta hupsista keikkaa " KATE EI RIITÄ". He olivat siirtäneet tutuilleen sen remitlyn kautta kaikki rahani.Limanuljaskat!!!JOuduin juoksentelemaan pankin ja poliisilaitoksen väliä monet kerrat, enkä saanut mitään takaisin. Niin että tämä raay
      tokärpästen joukkue OTTI, ei siis ANTANUT mitään. Moni teistä varmaan nauraa tyhmyydelleni, mutta minua ei ole naurattanut enää pitkiin aikoihin. Terveisin entinen posti-ja pankkivirkailija, nykyinenhuijareitten päiväuni

      • Anonyymi

        Jo pelkästään tuo, että luvataan laina, jota ei edes tarvitse maksaa takaisin ??
        Miten joku voikin uskoa tuollaiseen huijauksen 😂


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jo pelkästään tuo, että luvataan laina, jota ei edes tarvitse maksaa takaisin ??
        Miten joku voikin uskoa tuollaiseen huijauksen 😂

        Kyseessä on ehkä pitemmän aikaa tukea saanut ihminen, joka on tottunut hoitohenkilökunnan empaattisuuteen ja odottaa vaistomaisesti sellaista kaikilta muiltakin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jo pelkästään tuo, että luvataan laina, jota ei edes tarvitse maksaa takaisin ??
        Miten joku voikin uskoa tuollaiseen huijauksen 😂

        Minä sain neljä vuotta sitten Narros Groupilta 8 000 euron lainan, jota ei tarvinnut maksaa takaisin. Piti vain maksaa kaksi etumaksua.


    • Anonyymi

      Jos asiakas ei kykene maksamaan edes pyydettyä etumaksua, niin kuinka hän sitten kykenisi lyhentelemään lainaansa?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sä et pääse yli, mä en pääse yli

      Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V
      Ikävä
      128
      1488
    2. Hirvittävä onnettomuus.

      Voimia ja lohdutusta suuressa surussanne🙏🙏.
      Rovaniemi
      37
      1401
    3. Missä väleissä ollaan

      Jatkossa? Vai ollaanko missään? Koetko ikäväksi näkemisen)
      Ikävä
      67
      1215
    4. Hei sinä nainen

      Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa
      Ikävä
      54
      1149
    5. Riittääkö vielä

      Pelkät kuvat? 😉
      Ikävä
      69
      994
    6. Mitäs te venäjän puolustajat tekisitte, jos venäjä todella hyökkäisi tänne?

      Tää on se mielenkiintoinen kysymys. Tehän olette lähinnä vasemmistolaisia, eikä armeijaa ole käyty, eikä rintamalle mi
      Maailman menoa
      254
      954
    7. Kelan perkeleellinen käytäntö

      Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei
      Maailman menoa
      193
      934
    8. Mitä toivot

      Välienne olevan?
      Ikävä
      73
      911
    9. Ellen Jokikunnas ja Jari Rask napauttavat - Tällaisten ihmisten ei kannata muuttaa Italiaan: "Ei..."

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask toteuttivat oman unelmansa Italiassa. He ostivat kakkoskodin Italian Pugliasta. Lue lisää
      Suomalaiset julkkikset
      15
      823
    10. Miksi kaikki jauhaa KAJ:sta

      Se bastulauluhan on todella huono, vanhanaikainen ja oikea junttilaulu. Oikein ällöttää, kun idiootit hehkuttaa sitä ps
      Maailman menoa
      106
      818
    Aihe