Välttäkää Joulunajan ulkoparlamentaarisia liikkuja, eläkää sovussa ja toimikaa aina niin kuin itse oikeaksi näette. Jos tämä neuvoni saattaa jonkun pinteeseen, lähettäköön laskun.
Muistakaa rakastaa myös itseänne !
Etiäisen kertomaa: Vuonna 2024 Ukraina saa rauhan ja uusi uljas pandemia saa jalansijaa. No nyt riitti. WRÄP ! Siihen liiskautui etiäinen kärpäslätkäni pläjäykseen. Onko elämää ilman etiäistä, jää nähtäväksi :)))))))))))
Hyvää ja Rauhallista Joulua sekä Parahultaista Tulevaa Hyvän Suden Vuotta Kaikille Tasapuolisesti !
8
187
Vastaukset
- Anonyymi
Hyvää ja Rauhallista sekä "Nauvostoliitto"-vapaata Joulua Martti!
Terveisin säilöautokuski.Ystävällisesti kiittää hän. Jääköön säiliöösi aina edes liru polttoainetta kotivaroiksesi ja olkoon maantie sinulle armollinen.
Näin hankalaa on etenemiseni jos hukkaan rollaattorini.
https://www.youtube.com/watch?v=c2a_j1NcIiEEnvironment kirjoitti:
Ystävällisesti kiittää hän. Jääköön säiliöösi aina edes liru polttoainetta kotivaroiksesi ja olkoon maantie sinulle armollinen.
Näin hankalaa on etenemiseni jos hukkaan rollaattorini.
https://www.youtube.com/watch?v=c2a_j1NcIiEEmme ole ainoat huono-onniset vuonna 2023. Älkää hirnuko siellä takarivissä, ei ole hauskaa:
https://www.youtube.com/watch?v=j5GvzJBeQ8A- Anonyymi
Environment kirjoitti:
Ystävällisesti kiittää hän. Jääköön säiliöösi aina edes liru polttoainetta kotivaroiksesi ja olkoon maantie sinulle armollinen.
Näin hankalaa on etenemiseni jos hukkaan rollaattorini.
https://www.youtube.com/watch?v=c2a_j1NcIiEEi ole vähän aikaan tarvinnut maantietä katsella sairastamisen vuoksi ja lekuri oli sitä mieltä, että pitäisi vaihtaa hommia, joten suattaapi olla, ettei sitä keskitien katkoviivoitusta tarvitse jatkossa enää päivästä toiseen tuijottaa. Onhan tuota noin 30 vuotta tullut seurattua, viiva, väli, viiva. väli, viiva, väli. viiva..........
Meillä kaikilla on omat riesamme kannettavina, vaan pitää vaan jatkaa pelaamista niillä korteilla, mitkä jakaja on käteen työntänyt! Anonyymi kirjoitti:
Ei ole vähän aikaan tarvinnut maantietä katsella sairastamisen vuoksi ja lekuri oli sitä mieltä, että pitäisi vaihtaa hommia, joten suattaapi olla, ettei sitä keskitien katkoviivoitusta tarvitse jatkossa enää päivästä toiseen tuijottaa. Onhan tuota noin 30 vuotta tullut seurattua, viiva, väli, viiva. väli, viiva, väli. viiva..........
Meillä kaikilla on omat riesamme kannettavina, vaan pitää vaan jatkaa pelaamista niillä korteilla, mitkä jakaja on käteen työntänyt!Näinpä. Voimia ja menestystä sinulle.
- Anonyymi
Oikein hyvää joulua avaajalle ja toivottavasti tuo Ukraina profetia 2024 toteuttuu.
VKK Ano Turtiaiselle on profetia, jonka mukaan venäjä miehittää Suomen. Sinun profetia Ukrainasta on realistinen, mutta toisaalta et kuulu litteään maahan uskovaisten puolueeseen. Oikein Hyvää Joulua ja riemukasta vuotta 2024!Minäkin toivon koko sydämestäni, että Ukraina profetia 2024 toteutuu mutta pandemiaprofetia poistui päiväjärjestyksestä etiäisenliiskannan myötä :))))
Kaikkea sitä samaa hyvää myös siunulle !
Ps. paljon harhoja nähneenä sumuaivona olen toki Ylä Sapelin johtava littumaateoreetikko, mutta onhan toki leipäpappejakin, jotka käytyään teologisen tiedekunnan eivät usko Sanaan siten kuin se on kirjoitettu. Noin 10 vuotta sitten luin tiedeartikkelin, jossa sanottiin, että teologisen 3. vuosikurssin opiskelijoistamme alle puolet uskoi taivaaseen ja helvettiin johtuen kaiketi siitä, että oppikokonaisuuteen sisältyy myös kristinuskon akateemista kritiikkiä. Niin tai näin, Kiitos :))))))))))Environment kirjoitti:
Minäkin toivon koko sydämestäni, että Ukraina profetia 2024 toteutuu mutta pandemiaprofetia poistui päiväjärjestyksestä etiäisenliiskannan myötä :))))
Kaikkea sitä samaa hyvää myös siunulle !
Ps. paljon harhoja nähneenä sumuaivona olen toki Ylä Sapelin johtava littumaateoreetikko, mutta onhan toki leipäpappejakin, jotka käytyään teologisen tiedekunnan eivät usko Sanaan siten kuin se on kirjoitettu. Noin 10 vuotta sitten luin tiedeartikkelin, jossa sanottiin, että teologisen 3. vuosikurssin opiskelijoistamme alle puolet uskoi taivaaseen ja helvettiin johtuen kaiketi siitä, että oppikokonaisuuteen sisältyy myös kristinuskon akateemista kritiikkiä. Niin tai näin, Kiitos :))))))))))Mitä Suomeen tulee, Putin olisi täysi vesipää jos hyökkäisi Suomeen, sillä mitään hän ei sillä saavuttaisi. Liitoumien tuen lisäksi on tärkeää, ja itse asiassa tärkeintä, että säilytämme yleisen asevelvollisuuden ja korotamme edelleen valmiusastettamme itäistä uhkaa vastaan. Suomen puolustusvalmius on nytkin vahvempi kuin yksittäisten yksikköjen ja reservien yhteenlaskettu vahvuus. Yhtenäisenä kansakuntana olemme paljon enemmän kuin osasten summa. Luottakaamme ennen kaikkea itseemme; kansallistunteeseemme ja siitä kumpuavaan voimaan. Meillä on sille ihan oma sanakin, SISU !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?
Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä2811508Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa604099Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu1213302Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman
nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie1772602Miksi Seta ja Sofia Virta ei vaadi muslimeita kunnioittamaan priden-arvoja?
Kuten tiedetään niin islam ei hyväksy sitä mitä pride edustaa. Seta-pomo Mikkonen nosti hirveän äläkän kun yksi tepsin1142343Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista
Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh2051884Sofia Virralle täydet 12 pistettä!
Kun ei jäänyt mukaan vähemmistöjen sortamista epäsuorasti tukevaan joukkueeseen. Urheilijoiden pitäisi olla esikuvia.3271208- 67993
Miksi Hotelli Kainuuta dissataan?
Ihmetyttää tämä jatkuva yhden yrityksen arvosteleminen. Ikäänkuin mikään ei olisi hyvin. Kuitenkin yritys työllistää, ta20937- 65828
