Kylillä rälläily yötä päivää

Pitääköhän tässä alkaa tekemään perättömiä ilmoituksia esim hiipparista puukon kanssa että saa Poliisit hillitsemään hommaa.? Näiden pentujen autoista tuntuu kaikilta pakoputki puuttuvan koita siinä sitten nukkua
151506
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

ei huono ajatus näkyvät 100 lasissa luisuttelevan ei välitetä liikkuvista lapsista eikä mistään muustakaan .isompi onnettomuus odottaa vaan tapahtumista aivan älyttömäksi touhu menny eikä poliisi puutu mitenkään

Äänestä

Kortti pois!

Äänestä

Rekkari ylös selviää auton omistaja,sitten voi käydä vaik polttamassa auton halutessaan ei siitä saa ku pikku sakot

Äänestä
  • Nyt löit kirvees kiveen, rikokseen yllytäminen on ragaitava teko.

    Äänestä

myy kuulemma alaikäisille ainaki kannabista valkosen mersun kuski

Äänestä

hzx-964

Äänestä

Aikoinaa ku oltiin vielä nuoria eikä ollu somea tultiin kylille rälläämään ja tapaamaan kavereita. Nykyään on kylänraitti hiljentynyt ku somessa tavataan.

Äänestä

Tee perätön ja/tai mielellään nimetön ilmianto humalaisesta kuskista, tai vielä parempi, kilvettömästä moposta, niin alkaa koppiautoja pyöriä kylällä... Muuten ne ajaa Haapajärven ja Ylivieskan ABC:n väliä tekemässä donitsivertailua, ja saattavatpa pysähtyä välillä Nivalassa grillille syömään.

Äänestä

Taas meni volvo vauhdilla, luisu jos olisi pitkäks mennyt jalankulkija ois jäänyt alle. näköjään pitää odottaa sitä isoo vahinkoo ennen kuin asia vakavasti otetaan

Äänestä
  • Joo pitää, juo ite kaljas

    Äänestä

Paikallista poliisia kiinnostaa enemmän -50% makraperunat nivalassa, johon ajetaan virka autolla syömään. Verovarojen tuhlausta.

Äänestä
  • No, hyvä ruoka, parempi mieli 🤣 kiva ei olis polliisi jolla on nälkäkiukku päällä.

    Äänestä

Kuuletko myös ääniä pääsi sisältä jotka ohjaavat elämääsi, nukuuko naapurisi mielestäsi epäilyttävän pitkään, liikkuuko koiran ulkoiluttaja epämääräisiin aikoihin? Käykö joku kusella aamumuroihisi, kuunnellaanko puheluitasi ja vakoileeko KGB, FBI JA Sdp sinua, onko se BMW jossa on liian isot äänet? Usein lääkkeiden ottaminen auttaa, tai jos lääkitystä ei vielä ole, niin ota yhteyttä tk:n ajanvaraukseen, kyllä ystävällinen lääkärisetä tai -täti määrää sellaiset lääkkeet että helpottaa. Parhaassa tapauksessa pääset sellaiseen paikkaan aluksi pariksi viikoksi, jossa saat oman pehmustetun huoneen ja omaa rauhaa...

Äänestä
  • Jos ei nekin luule jotain..

    Äänestä

Pakoputki ei oo ainut, mitä puuttuu.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Pitääköhän tässä alkaa tekemään perättömiä ilmoituksia esim hiipparista puukon kanssa että saa Poliisit hillitsemään hommaa.? Näiden pentujen autoista tuntuu kaikilta pakoputki puuttuvan koita siinä sitten nukkua

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu