💤🥰🎄 kylläpä tänään nukutti, kun on niin pimeää! Mulla on vasta lounastaminen alkamassa. Tai se on kellosta päätellen yhdistetty lounas-päivällinen. Taidan piipahtaa jphpnkin aikaan kaupoillakin, vaikka tuo aukioloaikojen selvittely onkin hankalaa. Aukioloja on monessa paikassa ja kaikkiin ei ole päivittynyt. Lisäksi edellisten vuosien aukiolot sotkevat. Jossakin luki, että alkokin olisi tänään auki😵💫 vaikka eihänn sillä mulle ole merkitystä. Ihmettelin vain.
Täältä minne päivä ei paista
Anonyymi-ap
4222
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Tää ei jostain syystä näy sivulla!
Kiva se välillä on koisia ilman kiirettä mihinkään. Jouluhan pitäisi olla rauhallista aikaa, mutta siitä on vaan tullut semmosta materialisrista hössötystä :/
Mukavaa joulun jatkoa Ano-nyymi :)
Tänä jouluna en jaksanut sukuloida, joten on kiva olla ihan omaan tahtiin. Muut kuin koira ei kärsineet liiasta nukkumisesta.
Viihtyisää joulua sinulle!
Ja kohta taas nukkumaan kun viimeinen joulun hömppäleffa on katsottu. Päivällä oli romanttinen African Queen. Ihanat Bogart ja Hepburn pääosassa.