älä hyvä ihminen

ducatia osta

osta honda! tunnet olevasi viisaampi. saat samalla rahalla huomattavasti enemmän heppoja. eikä käyntiääni ole kuin traktorissa.

22

14580

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ss900

      Honda=moottoripyörien toyota corolla

      • Tukati

        Honda on hyvä pyörä ,Mutta on hengetön laite,joita ostaa epävarmat ihmiset!
        Hondalla minäkin aloitin!!!!!


      • matula

        Hyvä ihminen! Ei täällä palstoilla saa kiroilla...ainakaan noin rumasti. Vaikka se on kyllä totta.


      • Epävarma hondisti
        Tukati kirjoitti:

        Honda on hyvä pyörä ,Mutta on hengetön laite,joita ostaa epävarmat ihmiset!
        Hondalla minäkin aloitin!!!!!

        Eli sinäkin olet epävarma, sillä aloitit hondalla? Otan osaa :)


      • jammu81

        corolla onkin paras auto maan päällä


      • juuu...juu
        Epävarma hondisti kirjoitti:

        Eli sinäkin olet epävarma, sillä aloitit hondalla? Otan osaa :)

        Juu..olin alussa aikoinaan,mutta en enään..ajan Ducatilla!


    • Hondistixxx

      Joo, osta mieluummin Honda Monkey, kuin Dukati! Manki qulqee täyziii ja keulii koko ajan, quulostaaqi vormulaykköseltä!!!!!!!!!!!!!!!!!

    • ducatisti

      Älkää hyvät ducatistit sortuko tuolle tasolle. Honda on sitäpaitsi varsin soiva peli.

      • heh

        Mitä tekemistä on keskenään Hondalla ja Ducatilla..Honda-ajelijat ajaa Hondalla ja Ducatikuskit Ducatilla.


    • osta ennemmin..........

      uusi elämä
      PS.down ya'gooo maannnnnn;)

    • duce750ss

      olla totta;=)No en viitsi sanoo mitään pitää olla herrasmies tässäkin asiassa;=)))

      • Ö-----------Ö

        Ducatisti on aina HERRASMIES!


      • duce750ss
        Ö-----------Ö kirjoitti:

        Ducatisti on aina HERRASMIES!

        se pitäs muidenkin olla:=)


    • ...

      ostaisin kyykyn,ostaisin ehdottomasti ducatin...Se on pyörän näköinenkin..

      • Kawisti

        Onhan ne hienoja ja nopeita, mutta niitä on niin vähän! Ducatilla ajaessasi saatat erottua joukosta, osta vaikka Kawasaki, niitä on Suomessa tooosi paljon, etkä erotu porukasta.


      • näkö

        riitä ainakaan mulle.


    • vaselinefinger

      Niin jotkut ostaa duccen siksi että voi leijua sillä kylillä, toiset ostaa vehkeen jolla voi ajella silloin kun haluttaa. Eikä tarvi lähteä klaukkalaan öljynsuodatinta tilaamaan. Nooh... Eipä poijjaat provosoiduta vaikka provoillaankin.

    • kesäajasta

      Jos kesästä pitää etsiä huonoja puolia, tulee näitäkin sivuja katsellessa etsimättä mieleen koulujen kesälomat; teinipeelot eivät keksi loma-ajakseen järkevää tekemistä ja häiriköivät keskustelusivuilla esittelemässä Suurta Viisautta ja Kehittynyttä Huumorintajuaan. Ikävä, etteivät vanhemmat nykyään edellytä kakaroiltaan kesätöihin menoa ja näin osallistumista aiheuttamiinsa kulunkeihin. Toista se oli ennen vanhaan!

    • ketjun aloittaja

      Juttuhan lähti siitä, että vertasin Hondan tonnista firebladea ja Ducatin 999:ä. Valitsin Hondan. Enkä ymmärrä mikä siinä Ducatissa on hyvää? Hintakin on aivan posketon. En ajatellut merkistä maksaa vaan pyörästä.

      • päätös

        Toivottavasti nyt kaikki tätä lukevat Ducatin omistajat ymmärtävät kiireesti hävittää pyöränsä ja ostaa uudet Hondat alle! Sama pätee myös kaikkien muiden, paitsi japanilaisten pyörien omistajiin.

        Ainiin, eihän täällä kirjoittelevilla olekaan vielä moottoripyöriä (keski-ikä 13vee), vaan isoveljien vanhoja Suzuki PV:itä...


      • ........................
        päätös kirjoitti:

        Toivottavasti nyt kaikki tätä lukevat Ducatin omistajat ymmärtävät kiireesti hävittää pyöränsä ja ostaa uudet Hondat alle! Sama pätee myös kaikkien muiden, paitsi japanilaisten pyörien omistajiin.

        Ainiin, eihän täällä kirjoittelevilla olekaan vielä moottoripyöriä (keski-ikä 13vee), vaan isoveljien vanhoja Suzuki PV:itä...

        Tottakai kaikki kehuvat sitä pyörää joka itsellä on. Joku kehuu kawaa joku hondaa. Itse en kumpaakaan ostaasi. Jaapanialaasia tekeleitä kaikki. Joka paikka täynnä.


    • Piparinen

      ...osta Honda, omakotitalo Espoosta, hanki kaksi lasta ja koira ja aja Toyota Corollalla.

      ...tai sitten voi nauttia elämästä ja ajamisesta ja ajaa Ducatia (ja buellia) kuten minä ;)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oulaisten vaalit, hyvä alku mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus
      Oulainen
      3
      3966
    2. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      87
      2032
    3. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      50
      846
    4. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      764
    5. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      184
      728
    6. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      34
      728
    7. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      35
      712
    8. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      119
      705
    9. 35
      664
    10. Miksi tuota ei saada karkotettua Suomesta?

      Sillä näkyy olevan ilmeinen suojaväri. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/6af3161b-4cdc-4ca7-b6cd-1e745efd1a97
      Maailman menoa
      127
      648
    Aihe