On taas ollut vapaiden takia aikaa ajatella. Luulin jo, että ikävä oli lientynyt pieneksi kivuksi, mutta siellä se edelleen on valtavana.
Koin, että meidät kiedottiin yhteen. Meistä tuli yhteisten vuosien aikana toisiamme täydentävät peilikuvat, ykseys. Jakaus vasemmalla, jakaus oikealla. Intensiivinen, erikoinen, kaiken läpäisevä mutta toisillemme lempeä katse molemmilla. Rakkaus sanoja kohtaan. Kyky kuulla, kuunnella. Jatkuva, vahva tieto toisen läsnäolosta. Tyhjyys, kun toinen oli poissa.
Ehkä vielä joskus otan sinuun yhteyttä ja kerron. Sinä osaltasi täydennät tarinan. Aika ei kuitenkaan ole vielä valmis. Odotan vielä, ikävöin.
Ikävä vain, yhä
22
1416
Vastaukset
- Anonyymi
Silloin voi olla jo myöhäistä.
- Anonyymi
Älä nyt hyvä immeinen sano, että tämä miehen huuhaaliturgia hivelee hipiää ns?
- Anonyymi
😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋
🍒 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#181830988
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Kaunista ajatusta...toivottavasti koskaan ei ole liian myöhäistä
- Anonyymi
Todella kauniita, ilo oli lukea välillä jotain vähän vähän romanttisempaa.
- Anonyymi
Trolololoo sanoi entinen mies.
- Anonyymi
Nii-in, ehkä oikea aika ei ikinä tule. Silloin kai haaveilen vanhanakin, että painan otsan otsaa vasten, ja kuparinpunainen sekoittuu mahonkiin.
- Anonyymi
Taitaa olla jo myöhäistä.
- Anonyymi
Ikävöin minäkin sinua ja haluan että jutellaan ilman riitoja
- Anonyymi
No laita viestiä? 🥺 Mullakin on ikävä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No laita viestiä? 🥺 Mullakin on ikävä.
Ei se mahdollista ole toistaiseksi. Vain muistot yhteisestä hyvästä, kauniit. Minulla, luulen sinullakin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei se mahdollista ole toistaiseksi. Vain muistot yhteisestä hyvästä, kauniit. Minulla, luulen sinullakin.
On tietysti, mut sustahan kaikki kiinni on. Jos vaan ottaisit yhteyttä...
- Anonyymi
Voi...Oli kauniisti kirjoitettu, mutta muista, että ihmiset eivät elä loputtomiin. Minulta on mennyt monta läheistä. Tärkeät asiat kannattaa sanoa nyt eikä joskus, kun on sen aika, koska voi olla, että aikaa ei tule.
- Anonyymi
Ja olen kilttinä ollut.
- Anonyymi
Suupielet kaartuivat ylös
Huomaan, että uneni ovat jokseenkin enteisiä
Kiitti - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Suupielet kaartuivat ylös
Huomaan, että uneni ovat jokseenkin enteisiä
KiittiSe on aika diippii kun sen tajuu
mut meil kaikil on se yks kenet ne haluu
Loppuvälimerkitön, kiitos itsellesi.
- Anonyymi
Kauniita asioita väärille ihmisille.
- Anonyymi
Tai oikee ihminen väärään aikaan.
- Anonyymi
Hei, otat vielä kerrankin yhteyden, niin tuon hommasi minä yhdistän erääseen laitosmieheen, sen verran meikäläisen ongelma, senkin pullanaama utopioissansa.
Rauhallista, hyvin hyvin turvallista illanjatkoa.
https://m.youtube.com/watch?v=X_DVS_303kQ- Anonyymi
🥰🥰🥰
- Anonyymi
Tänään toivon, että vapaat loppuisivat jo. Ikävän vuoristorataa olen edestakaisin suhannut, välillä luottaen, että aika vielä tulee, tai jos ei tule, sitten kaipaan sinua aina ja pystyn sen kanssa elämän. Välillä vain repivää ikävää tuntien. Maailma tuntuu epäreilulta ja julmalta.
Sen jälkeen kun sinuun tutustuin, en ole hetkeäkään uskonut, että kukaan muu pystyisi minun tietoisuuttani samalla valloittamaan. Eikä kukaan muu ollut samaan pystynyt ennen sinua. Veit minun sydämeni, olit puolikas minusta. - Anonyymi
Kauniisti kirjoitettu :)
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 773174
- 492400
- 322107
Sinkkujen kommentti järkyttävään raiskaukseen
Mikä on kommenttisi tähän järkyttävään raiskaukseen? https://www.is.fi/uutiset/art-2000011204617.html Malmin kohuttu sa4812102- 1371869
- 311735
Ryöstö hyrynsalmella!
Ketkä ryösti kultasepänliikkeen hyryllä!? 😮 https://yle.fi/a/74-20159313291691Sukuvikaako ?
Jälleen löytyi vastuulliseen liikennekäyttäytymiseen kasvatettu iisalmelainen nuori mies: Nuori mies kuollut liikenne91536Joskus mietin
miten pienestä se olisi ollut kiinni, että et koskaan olisi tullut käymään elämässäni. Jos jokin asia olisi mennyt toisi51240Hyvää yötä
Söpöstelen kaivattuni kanssa haaveissani. Halaan tyynyä ja leikin että hän on tässä ihan kiinni. *olet ajatuksissani61234