Suomi tarvitsee rehellisen ja viisaan presidentin,siispä ainoa ja oikea on
Jussi Halla-aho!!!
Presidentti
9
200
Vastaukset
- Anonyymi
Juu no siinähän on oikea älykkyyden multihuipentuma :D
- Anonyymi
Jussi Halla-aho presidentiksi. Suomi voittoon.
- Anonyymi
Painoittaisin kokemusta ulkopoliittisella saralla ja tuota on ohuenlaisesti moneen kilpakumppaniin verrattuna ,samoin kuin puollutus poliittiselta kannata asepalveluksen kautta saatua kokemusta ,jonka suhteen upseeri toiminnan katsoisin olevan eduksi. Yhteiskunnallisesti toki henkilön tausta koulutuksineen ja työsarkoineen, muokkaa meitä ja sieltä tulee identiteetti, sekä arvo maailma joka heijastuu maailmankatsomuksen muodostumiseen jonka pohjalta myös muotoutuu osin mielipiteet jotka vaikuttavat päätöksen tekoon. Päätöksenteon suhteen elämän kokemus vaikuttaa kuinka osaa samaistua tilanteessa päätöksen teon seuraamuksien kautta sen tahon asemaan joita päätökset joko sivuavat tai suoraan koskettavat, joten persoonaan Presidenttiä valittaessa ja kyseessä ollen henkilövaalit pyrin huomioimaan edellä mainitut seikat. Se kuka on paras tuossa suhteessa on yksi yhdelle ja toinen toiselle. Kokemus on se painoarvo mille lasken suurimman merkityksen mutta jos valinta on vaikea , se mille kannalle kallistun tulee henkilökohtaisista ominaisuuksista.
Siinä lienemme kaikki samoilla linjoilla että Suomi tarvitsee vakaasti toimivan vastuullisen Presidentin jolla on terve harkinta kyky ja toimii yksinomaan Suomen parhaaksi. - Anonyymi
Presidentin tehtävistä tärkein on osata neuvotella muiden maiden johtajien kanssa. Aloittajan esittämä ehdokas osaa lähinnä märistä surkealla äänellä maahanmuuttajien aiheuttamista ongelmista. Parempi kun pysyy ihan vaan häntä jumaloivan pienen öyhöttäjä lauman johtajana.
- Anonyymi
Urpilainen osaaminen on alle alakoulun tason...
- Anonyymi
Mutta kun Halla ei ole kumpaakaan.
- Anonyymi
Suomi ei tarvitse presidentiksi ihmistä, joka on tuomittu kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. Ei myöskään presidenttiä, joka flirttaillee äärioikeiston kanssa ja kyseenalaistaa ilmastotoimet.
Onneksi Halla-aholla ei ole mahdollisuuksia edes toiselle kierrokselle. Li Andersonin kanssa samaa kastia. - Anonyymi
Rehn:illä on huomattava kokemustausta ,eikä rahan voi katsoa olevan motiivina, mies kun tienaa enemmän kuin Presidentti.
Presidentti kun on 6:toimivuoden puitteissa oikeutettu eläkkeeseen ei tuostakaan muodostu valtiolle rasitetta ,eikä ehdokkaalle motivaatiota, kun eläke tulee luontaisesti kuitenkin . Motiiveista pohdittaessa on siis selkeästi todennettavissa niiden olevan Suomen edun mukaiset ja siten virkaan haku toimien Suomen puolesta .
https://fi.wikipedia.org/wiki/Olli_Rehn - Anonyymi
Halla Aho on Perus Suomalaisten ehdokas . Miellyttääkö nyky politiikka ?
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1405856
Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san4122735- 1422644
Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää
Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv192128- 171895
- 731296
Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla
Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä91127Kun ei numeroa
niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍101082- 52968
- 85907