Joko on aloitettu

Päivä raikkaalla etanolilla kaataen kurkkuun runsaasti?
3158
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Raamattua lukemalla aloitettu päivä /aamu on mitä parhaimmin aloitettu

Äänestä

No jos tarjoat, niin miksi ei.

Äänestä

Minä luulin yhtä ukkoa vanhaksi kunnon juopoksi, mutta kun poimin hänen pois viskaamansa pullon niin jopahan tulin toisiin ajatuksiin.
Pullo oli nimittäin 21% kossua! Mitä viinaa se semmoinen on kun suomi viinassakin on voltteja 32?! Kyllä ukon status romahti, moinen lasten viinojen litkijä ja feikkijuoppo! Pthyi!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Päivä raikkaalla etanolilla kaataen kurkkuun runsaasti?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu