Onko näissä premium Skodissa tosiaankin ilmajouset? Perä on alhaalla nöin 20c pakkasilla kun reilu viikon seissyt pihalla.
Mistä kannattaisi lähteä viikaa etsimään?
-Rane
Mistä kannattaisi lähteä viikaa etsimään?
-Rane
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kaalikuorma lyyhistää perän ja kuolettaa meltorautaiset spiraalijouset.
Siis omistaja ei tiedä ja tunne autonsa perusasioita?
Onko sinne perän alle tuiskuttanut lunta ja siksi maavara näyttää pienemmältä, ainakin tuo voisi olla pätevä syy jos omistaja on niin reppana ettei tunne autoaan.
Luultavasti taka-akseli on vääntynyt ja pullauttanut samalla pohjalevyn irti korista , mikä on valitettavan yleinen vika näissä kulkineissa. Vika on helppo havaita, kun kurkistaa takakontin maton alle.
Niin- olikoloosteriin jäänyt kaalis? Voi jäätyneenä painaa!
Kiitos! Tero
Taka-akseli mennyt mutkalle niin kuin täällä jo viisaimmat totesivatkin. Samalla löysä kori kiertyy mutkalle ja ovipahvit alkavat irvistää, kuten etumaski tekee jo valmiiksi.
Merry Christmas.