Kyseessä on kepulaisten organisoima kosto kokoomukselle Karpela-asiasta.
Otettiin tyhjäpäisin misu ja laitettiin asettamaan perinteinen ansa juuri Kanervalle, jonka heikoksi kohdaksi tiedetään kauniit naiset.
Näin kepulaiset haluavat näyttää, että heidän kanssaan ei vittuilla viikosta toiseen. Ike parka meni vanhanaikaiseen.
Kepu kosti Kokoomukselle Big Time
7
309
Vastaukset
- ????
Ihan kuin muistutuksena kerrotaan vielä Ilta-Sanomissa, että Kanerva on roikkunut Ruusun hotellihuoneen oven takana. Vanhanen Karpela kuvio maksettiin yksityiskohtia myöten takaisin.
Olisi hauska tietää paljonko Fingerroosin verotettavat tulot olemaan tältä vuodelta, kun kepun puoluetoimisto toimii palkanmaksajana.- vonkaamisen
Ei siihen tarvittu Misun aloitetta, kyllä Pietilä tietää.
- ???
vonkaamisen kirjoitti:
Ei siihen tarvittu Misun aloitetta, kyllä Pietilä tietää.
Mitä tapahtui ennen sitä ennen kuin asia tuli Pietilän korviin, siitä Pietilä paralla taas ei ole mitään tietoa.
- ???
Kovin ovat hiljaa kepun äänitorvet tästä asiasta, vaikka kuvio on päivänselvä.
Minulla ei mennyt kovin montaa hetkeä asian selvittämisessä.
Totuus tuskin tulee asiassa julki. Ehkä joskus myöhemmin, mutta yhdistämällä eri tekijöitä, toimijoita, motiiveja ja irrallista puhetta sekä kahta korvaa niin ei sen kovin vaikeaa pitäisi olla. Kanervahan on Raimo Ilaskiven ohella niitä puoliseniileja kokoomuslaisia, jotka hinkuavat koti, isänmaa, uskonto -periaattella Kepu-yhetistyöhön tajuamatta sen kummemmin, mitä nuo sloganit pitävät sisällään. Kanerva on toki niin vallanhimoinen, että hän oli valmis menemään jopa taistolaisten kelkkaan, joten kepulaiseksi tunnustautuminen on sen rinnalla vähäinen synti.
Ihmeen kauan tämä Kanervan kupla on kestänyt. Kykypuolue Kokoomuksessa ollaan sentään oltu sen verran viisaita, että Ike on jätetty aina rannalle ruikuttamaan. Veikkaisin, että Ben Zyskowiczin krooninen migreeni paranisi keratheitolla, kun Kanerva ilmoittaisi eroavansa Kokoomuksesta ja jättävänsä politikoinnin sekä kaiken muunkin paljon häntä viisaammille.
On sitä ollu Kokoomuksessakin omat taakkaansa. Kanerva ja Ilaskivi, siis myllynkivet.- wsxedc
Kun taakkoja halutaan luetella niin Riitta Uosukaista ei sovi unohtaa.
wsxedc kirjoitti:
Kun taakkoja halutaan luetella niin Riitta Uosukaista ei sovi unohtaa.
En pitäisi Uosukaista taakkana. Kyllä kai jokainen puolue tarvitsee jonkun harmittoman hauskuuttajan. Vertaisin häntä lähinnä siihen brittisarjan täti-ihmiseen (Krookus vai Hyasinttiko se on?), joka hökeltää joka paikassa. Sellainen on kiusallinen vain, jos hänet erehdytään valisemaan presidenttiehdokkaaksi tai muuten näkyvälle paikalle. Kokoomukselle näitä mokia on kyllä tässä suhteessa satunutkin toivottaman paljon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad841359- 52987
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että370808- 142769
- 55699
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän123692- 51658
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38625- 76612
- 56604