Nyt otetaan vihdoin Suomesta turha pois ja kaikki mukaan talkosiin. Hyvät perussuomaliset johtajat Halla-aho ja Purra, kun te laitatte työväen mafian kuntoon eli alas. Meillä on hyvä hallitus, joka tietää että Suomi kaipaa säästöjä eikä sosiaaliturvan elättejä. Ja jokainen osallistuu näihin talkoisiin säästöillä on selvä juttu!!!
Hyvä Riikka, hyvä Jussi!!!
Anonyymi-ap
12217
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Ja loisijat pois suomesta kuten jo suunitteilla turvishakuprosessi, kaksi hakua/valitusta ja sitten pois suomesta, nyt parhailla 6 käsittelyä eikä loppua ole edes tiedossa, vasuhallitus antoi lisäki elinikäisen täysihoidon niille.
https://www.iltalehti.fi/talous/a/200a4e99-a71a-4b7a-a6de-6369cca9e348
Kuka nyt noin hullun juttuja viitsii edes lukea. Toivottavasti jäät työttömäksi ja sairastut ja jäät loisimaan. Persut valheella valtaan, ei hyvä juttu persuille. Hallitua vielä kaatuu.
🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒
🔞 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18187416l
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Mistä vitsi kirjasta sää revit näitä vitsejä ?
Onko sitten kaikki osallistunut talkoisiin mielestäsi jos vain vammaisilta,sairailta ja vähäosaisilta leikataan täytyy ihmetellä millaisia hirviöitä täällä liikkuu vapaana.
Mekonkääntäjä asialla:
https://www.facebook.com/reel/1516212239227967
SE EI MEILLE KÄY!
MUTTA JOS MINÄ PÄÄSEN HALLITUKSEEN NIIN SITTEN SE KÄY!
Olen erittäin tyytyväinen hallitusohjelmaan ja erityisesti maahanmuuttopolitiikkaan. Vastuullinen maahanmuutto on kaiken A ja O.
Heh, heh. Rantanen kävi EUssa lupaamassa Suomen osallistuvan taakan jakoon. Eli kohta tänne lappaa väkeä. Enemmän kuin edellisen hallituksen aikana.
Eihän persut ole saaneet mitään aikaan. Vaikka oli valttikortti (mamut) millä saivat ääniä. Kaikki lupaanansa asiat eivät ole toteutuneet. Valehtelulla ja vääryydellä valtaan. Asia on vietävä pitemmälle, eli eduskunnan oikeusasiamiehelle.
Empatian puute on pelkkää pahuutta!
On vaan niin ihanaa istua Audin takapenkillä ja katsella maisemaa ja nauttia kun kun sittenkin meni Kokoomuksen kelkkaan ja petti omansa. Purran alas ako jo alkaa. Persujen kannatus putoo koko ajan. Syynä valheet!
Saako sydänvikainen Orpo Petteri osallistua talkoisiin.