jo vuodesta 2023 lähtien.
Perussuomalaiset, kokoomuksen asialla
Anonyymi-ap
9197
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Vääryys että valehtelemalla äänestäjille pääsivät asemaan nauttimaan eduista ja rikkauksista. Eikö kansalaisilla ole mitään turvaa enää tässä maassa?
Tässä maassa pilkataan ja nauretaan tyhmille äänestäjille. Olis saanut lievemmän hallituksen äänestämättäkin.
PS ja Kokoomus varmaankin pian yhdistyvät, kun osa PS-väestä järkiintyy ja palaa vasemmalle. Tai ovat jo järkiintyneet, eli persut jakautuneet vahvasti kahtia.
Tässä maassa hallitus nauraa köyhille.
Kyllä ne on ihan vaan venäjän asialla.
Jo vuodesta 2015 lähtien. Persut kikyttivät duunaria jo Sipilän hallituksessa ja nykyiset purrapersut ovat ovat selkeästi duunarivihamielisin puolue tämän hetken Suomessa. Persut ovat tavallaan Kokoomuksen äärioikeistolainen siipi, joten puolueet voisivat yhdistyä.
Persut on köyhän kokoomus versio.
Kokoomuksella pitää olla vähäpoikia ja kapoja toimittamaan asioita.
Vornanen perussuomalaisten asialla.