"Ennuste: Näin hurjan ylivoimaisella todennäköisyydellä Stubb valitaan presidentiksi
Analytiikkayhtiö Accuscoren Iltalehdelle tekemän ennusteen mukaan todennäköisyys, että Stubbista tulee presidentti on 81 prosenttia."
Nyt on sitten aika kansankin jo herätä presidentinvaaleissa. Sikäli kuin analytiikkayhtiön veikkailut pitää edes puoliksikaan paikkaansa, on Suomen tulevaisuus todellakin merkittävän uhkan kohteena jos tuo kaveri pääsee presidentiksi.
Tämä on hämmästyttävää miten huonoa ainesta tuonne joukkoon pääsee, eihän tuosta ole kuin hetki kun samainen kaveri piti saada eduskunnan pääministerin paikalta pois, kun piti sitäkin hommaa ihan vitsinä, varmasti presidentin homma ihan samanlainen vitsi.
Äänestäjiltä odottaisi nyt vastuullisuutta, kyllä tuossa presidenttiehdokkaiden joukossa on sellaisiakin ehdokkaita joille presidentin virka on ihan väärä tehtävä.
Näin hurja todennäköisyys tämän henkilön presidentiksi pääsylle
9
190
Vastaukset
- Anonyymi
Oma puolue antoi Stubbille potkut kahden vuoden puheenjohtajana patsastelun jälkeen. Samalla Stubbin valtiovarainministerin palli jäi yhteen vuoteen.
Presidentin virkakausi kestää kuusi vuotta. Presidenttiä on liki mahdotonta saada pois viralta kesken kauden.
JOTEN älkää hyvät ihmiset menkö rahalla ostetun myönteisen julkisuuden perässä. - Anonyymi
stupin suosio laskee vielä kun haaviston häntä
- Anonyymi
Stuppin kukkoilu huipentuu kanan lentoon.
- Anonyymi
Presidentti valitaan vapailla vaaleilla, ei tällaisten palstojen nimettömillä mustamaalailuilla.
Kansa ratkaisee,- Anonyymi
Kyllä, kansa äänestää presidentin. Mustamaalaaminen näyttää jo epätoivoiselta vaikuttamiselta.
- Anonyymi
Alex on sopivin, hänet valitaan 100 varmasti.
- Anonyymi
Stubb olisi katastrofi presidentiksi, mutta tosiaankin sopiva joillekin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Stubb olisi katastrofi presidentiksi, mutta tosiaankin sopiva joillekin.
Alex on kansan enemmistön valinta ja kansa on aina oikeassa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Alex on kansan enemmistön valinta ja kansa on aina oikeassa.
Tuore selvitys, julkaisi HS ja Aamulehti 27.12.:
Vasta 45 % on päättänyt ketä äänestää.
Se tarkoittaa, että yli puolet ei ole vielä päättänyt kantaansa.
Monilla saattaa olla 2 - 3 ehdokasta harkinnassa, mutta myös kantansa päättäneiden joukossa voi vielä tapahtua muutosta.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku665455Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti872775- 2742551
Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt362409Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä191924Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm2341606Taas joku junan alle
Piltolan tasoristeyksessä: https://www.tilannehuone.fi/ Uutinen Iltalehdessä, Iltasanomissa, MTV:llä, Ylellä jne. Jossai561231Harmittaa...Lampsiinjoen sillat
Tulva vei toisen ja toinenkin hajosi. Mielellään korjaisin molemmat, mutta ei ole resursseja siihen hommaan. Ikää jo 72v131133- 881115
- 901106