Ajattele meillä voisi olla lapsi

Jos asiat olisivat menneet toisin. Mietititkö sitä nainen ikinä ?
41712
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 41

Vanhimmat

mitäs valitsit toisin

Äänestä
  • Se valitsi toisen naisen ja nyt uhriutuu

    Äänestä

  • 🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒

    🔞 ­­­N­­­y­m­­f­­­o­­­m­a­­a­­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#18191540e

    🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Äänestä

Sun geeneillä ei ikinä

Äänestä
  • 😂...

    Äänestä

Välillä tuntuu et lapset pilaa suhteen tai muuttaa sen "naisen" äidiksi myös miehen silmissä. Sitä haluaisi olla nainen ei pelkkä äiti. Enää en voi saada edes lapsia, enkä kyllä tekisikään.

Äänestä

Rehellisesti en oo kyllä miettinyt tällaista

Äänestä

Maho

Äänestä

Olen miettinyt :(

Äänestä

Olisi käynyt lasta sääliksi !

Äänestä

Olen miettinyt,ihana isä olisi sillä :)

Äänestä
  • Übermensch tai Supa-Gal

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Übermensch tai Supa-Gal

    ??

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Übermensch tai Supa-Gal

    Hah tuskinpa

    Äänestä

Joskus mietin lasta jonka näin unessa. Ei elävä eikä kuollut vaan välitilassa. Ei taida koskaan tulla todeksi kun unilapsen isän kanssa asiat ei ollut mutta meni jo.

Äänestä

Kihloihinkin piti mennä tai olisi pitänyt. T. Aloittaja

Äänestä

Se oli yksi vuorokausi kun halusit lapsen kanssani. Sekopäissäsi olit ja jo seuraavana päivänä et halunnutkaan. Oot sairas. Onneksi ei ikinä vahinkoa käynyt, vai kävikö sittenkin? Elä elämääsi, mulla vastuuta keväällä muistakin kuin itsestäni.

Äänestä
  • Siinä sinulle vastaus.

    Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    Siinä sinulle vastaus.

    Missä oli se ms vastaus, lähtikö mielen kuvitus vähän liian yhteneväisesto palstapökömiehen kanssa liikkeelle? Minusta kertoo melkein enemmän lukijasta kuin trollaajaata, mikäli hän eläytyy naisena performoituihin miestrollin tarinointiin ja/tai yrittää muuntaa disinformaatioksi muita vastaan

    Äänestä

Mahot naiset ovat poissuljettu vaihtoehto, ihan sama kuin hyvännäköisiä tai mukavia ovat. Parisuhteen tarkoitus on perheen perustaminen. Tämä on niin perustavaa laatua oleva totuus, että missään kaipaushimoissani en sitä ikinä unohda. Sen verran pysyy kyllä järki päässä aina.

Äänestä
  • Järki pysyy päässä niinkuin upseereilla. Sinun järkesi.

    Äänestä

Mikset roijauttanut torveen?

Äänestä

Joo mietin että onneksi niin ei käynyt

Äänestä

Jep. Ja yhteinen sukunimi ja asuntolaina.

Äänestä

Mietin. Valitsit toisen naisen siihen kaikkeen.

Äänestä

Montako niitä olis ja kuka hoitais?

Äänestä

Mietin joo. Meidän lapsemme olisin nyt 20-vuotias.
Harmillinen keskenmeno kriittisessä vaiheessa

Äänestä
  • Veljen kuopus syntyi samoihin aikoihin kuin meidän yhdeisen lapsemme olisi pitänyt syntyä

    Äänestä

  • Oi oi, osanotot. No, taivaassa sitten todennäköisesti näette.

    Äänestä

  • Anonyymi00025 kirjoitti:

    Oi oi, osanotot. No, taivaassa sitten todennäköisesti näette.

    Veljenlapsen samanaikainen syntyminen vähän häiritsee, mutta muutoin olen päässyt asiasta ylitse, Meillä ei nykyisen mieheni kanssa ole yhteisiä lapsia. Minulla yksi

    Äänestä

En ole miettinyt. En ole koskaan halunnut lapsia.

Äänestä
  • Epäiletkö sitten, että kaivattusi niitä haluaisi. Sellainen suhdehan ei toimi.

    Äänestä

  • Anonyymi00030 kirjoitti:

    Epäiletkö sitten, että kaivattusi niitä haluaisi. Sellainen suhdehan ei toimi.

    Olen jo lapsentekoiän ohittanut, joten ei tarvitse huolehtia tuollaisista.

    Äänestä

Niin ihanaa miestä ei tule, et sortusin tekemään.

Äänestä

Ei kyllä mitenkään voisi olla, sivusta

Äänestä

Ei niitä muksuja palstalla tehdä.

Äänestä
  • Ei liity palstaan vaan ihan oikeisiin tapahtumiin aikaa sitten.

    Äänestä

Kyllä minä olisin sen aikoinaan halunnut yhden kanssa tehdä, mutta en löytänyt miestä enää mistään.
Kuitenkin hänessä on pieni muisto miehestä..
No kummallakin on lapsi/a vaikka ei toistemme kanssa.
Eikä meillä ole edes toisiamme enää.
Minulle ❤️ hän kuitenkin aina.

Äänestä

No kyllä, mutta se taas tekisi meistä kuten muistakin vanhemmista jotain tiimipelureita, ja se ei ehkä ole sama asia kuin romantiikka.

Totuus rikossarjassa kummastuttaa oikein,kun päähenkilön siskolla on lapsia,ja hän silti välittää päähenkilöstä, viettää tämän kanssa aikaa ilman lapsiaan, eikä vastuuta päähenkilöä jälkeläisillään. Mietin vaan koko ajan, että missä ne jälkeläiset on. Kun yleensä lapsiperheet näkisi lapsettomassa sisaressa vaan orjan ja lapsenpiian, ei arvokasta ihmistä, jolla on oma elämä ja tarpeet.

Äänestä

Olen miettinyt, mutta on silkkaa ajanhaaskausta, jos vain suree, mitä olisi pitänyt olla. Hän valitsi toisin. Lapsemme olisi nyt n. 16 v.
En olisi pystynyt venyttämään lastentekoaikaa endon takia. Myöhempi kumppani ei halunnut lapsia. Se meni näin. Turha sitä on enää miettiä.
n->m

Äänestä

No, äläpä älä.
Se oliskin melekone epeli.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Jos asiat olisivat menneet toisin. Mietititkö sitä nainen ikinä ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu