Todellinen murhaaja vaistosi nykoppin kiltiksi joka on helppo lavastaa syylliseksi. Poliisi ei voinut todistaa nykoppia syylliseksi, mutta todennäköiset syyt leimasivat nykoppin vuosiksi vankilaan.
Miettikää!
Miettikää!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Mielestäsi varmaan A. Auerkin on syytön.
Anneli on ihan tuom.ist päätöksellä syytön.
Tuomarit päässeet kommenttia vääntää tännekin 😂 .
Tuomioistuin ei sanonut naisen olevan syytön vaan jätti hänet tuomitsematta.
Suomalaisnainen vietti vuosien ajan luksuselämää New Yorkissa. Nyt hän kertoo elävänsä sosiaalituen varassa. Samaan aikaan naisen entinen työnantaja Business Finland yrittää saada häneltä takaisin yli 4,3 miljoonaa euroa, jotka hänen epäillään kavaltaneen.
Siinä lisää suomalaisnaisten urotekoja tänään Hesarissa.
Monesti nuo erikoiset tuomiot on paljastuneet maailmalla lavastetuiksi.
Sikäli ihmeellistä, että Koskelan teinisurmaajat ovat kaikki jo vapaalla, mutta Nykopp istuu ties kuinka pitkään kiven sisällä. Nykopp on kuitenkin jo vanhuudenheikko ja Koskelan murhaajat ovat miehiä parhaassa iässään.
Toisaalta Nykopp ei kiduttanut uhrejaan, syötti korkeintaan lääkkeitä, jotta uhrit nukahtivat ikuisesti tosin. Koskelan murhaajat taas kiduttivat uhrinsa mitä pahemmalla tavalla kuoliaaksi. Tämäkin osoitus siitä miten oikeusjärjestelmämme ei toimi.