Oletko onnellinen? Perustelut kuulisin myös mielelläni.
Haluan nyt kysyä
Anonyymi-ap
37723
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 37
Vanhimmat
Olen tyytyväinen jollain tapaa mutta hiukan pitkästynyt. Kaipaan jotain potkua elämääni. Ja ikävä on jotain mitä en koskaan saa. Se teki välillä onnelliseksi. ne tunteet. Olin onnellinen hänestä kun oli toivoa että hän tuntee samoin. En uskalla enää toivoa mitään.
Miehelle?
Olen nainen. Vastasin onnellisuuskysymykseen. En kirjoittanut tuota kaivatulleni mutta kaivattuni on mies.
Ja vitut ole.
Neutraali olen mutta en oikein onnellinen. Että olisin onnellinen se vaatisi vierelleni erään naisen... Mitään muuta en tarvisi hän vain saa minut onnelliseksi.
Saat tulla kysymään niin kerron .
En tod. n->m
Haluan päästä luuseriudestani eroon. Surutyö nostatti raa ' an todellisuuden vasten pläsiä, että olen epäonnistunut tyyliin kaikessa. Ja jos olen ollut ihastunut ja olen näyttänyt tunteeni, niin minua on viety kuin "litran mittaa". Olen siis ollut tyhmä. 🤔
Ihastutko sitten kaikkiin?
En kaikkiin ihastu. Nykyään en ihastu oikein ollenkaan. Nuorempana saatoin ihastua. ❤️
Miksi yrität luoda jostain ihmisestä tällaista mielikuvaa naisena esiintyvän äijän jutuilla ratsastaen, eikö se anna sinusta aika epämääräisen ja nolon vaikutelman?
Voisin olla onnellisempi. Välillä kaikki on ok ja välillä ei. Toivottavasti tänä vuonna tapahtuu niitä käänteen tekeviä juttuja. Perustelut ei kuulu tuntemattomille.
En ole onnellinen. Olen väsynyt, ruma ja vastenmielinen.
Mullakin neutraali ja tiedän, että voisin olla onnellinen. Siis jos mies haluaisi minut, mutta epäilen sitä suuresti. Usko ei enää riitä. En oo semmonen persoona joka jäis roikkumaan. Ei pahalla teitä muita kohtaan. Kuitenkin ihastusta vai mitä sielujen yhteyttä kestäny jo melkein 5kuukautta, et eikö oo jo aika luovuttaa. Yks pusu vaihdettu ja prseitä puristeltu jei…
Harmi tietenkin se et hän olisi voinut olla se elämäni rakkaus. Ei sit tässä elämässä kuitenkaan!
Ei kai palsta suhteesta voi onnellinen olla
En kaikki meni pieleen.
Mikä meni pieleen,milloin?
Olen hetkissä onnellinen,
mutta myös surullinen.
Useimmiten elämääni tyytyväinen.
"Tyytyväisyys on opittu tapa ja taito. Se ei ilmaannu tipahtaessasi oikeiden olosuhteiden keskelle."
Rakkaus puuttuu.
En oo ikinä ollu vissii aidosti onnellinen.
Liikaa on murheita ja sairauksia itsellä ja muilla, en ole muuttaa mitään ei voi, muuta kuin entisiä tapoja.
En tule koskaan olemaan tarpeeksi rakastettava, söpö, rohkea, vahva, puhelias, hauska jne. sille naiselle. Mieheltä.
Miks ajattelet noin? Heikko itsetunto vai miks et voisi olla riittävä juuri sellaisena kuin olet? Ja mistä tiedät miten söpönä, vahvana, hauskana tai puheliaana sua pitää. Omia pelkotiloja kaikki! Et ei muka riittäisi juuri omana itsenään.
Tsemppiä! Ajattele positiivisemmin itsestäsi, jos hän ei arvosta ni löydät paremman! :)
Vaikuttaa naisen kirjoitukselta, mutta jokatapauksessa ihminen on tuomittu elämään onnettomana, kun yrittää saavuttaa muiden kautta.
...siis saavuttaa onnen muiden kautta..
Sinulla se ei yritystä puutu juontaa tätä palstan saippuaoopperaa😂
Melko onnelliseksi kuvaisin itseäni.
tunnen sellaista päivittäistä lempeää kiitollisuutta
No enpä tiedä sellaista samanlaista päivää kuin muutkin mitkä on taakse jäänyt
En ole onnellinen, jätit mut ja vieläkin rakastan ja kaipaan. Sinä varmaan olet todella onnellinen nyt.
Olen itseni suurin fani
En ole onnellinen, kaikki on liian epävarmaa. n>m.
Sanotaanko näin että olin onnellinen vielä keväällä.Ihastuin ja en saanut vasta ihastusta.En ole onnellinen mutta pärjään.
En oo tasapainossa
Kestänyt aika pitkään
Kymmenisen v
Tätä on hänen kanssaan sivuttu irl. Tavallaan olen. Enemmänkin voisin olla.
En ole sä puutut mun elämästä
Laaja kysymys ja tulvien vertailema virta. Paremminkin on mennyt ja huonot ajat luo, enkä silti pysty lyhykäisyydessä vastaamaan oliko kuinka paremmin joskus enkä vastaamaan sitä voi
Elämästäni puuttuu lopulta vain pari asiaa, joiden ajattelen tekevän mut onnellisemmaksi. Muuten se onnen tunne on mulla ehkä enemmänkin järjestelykysymys. Perusasiat on siis kunnossa, mutta itse sitten saatan pilata onnen, kun ei muka jaksa, pysty tai viitsi tehdä asioita ja elää niin kuin tietää olevan itselleen hyväksi
Perusasiat on hyvin. Mutta ei, en ole onnellinen. Haluaisin kokea fyysisen ja emotionaalisen rakkauden. Haluaisin parisuhteen, jossa olisi jotain muutakin kuin kaverikumppanuutta ja jatkuvaa kinastelua täysin turhanpäiväisistä asioista. Urheiluseuraa olisin myös vailla.