Monelle on jäänyt nurkkiin maskeja

😷👖❤ nyt sellaisen voi laittaa ulos mennessä suojaamaan pakkaselta. Pitkät kalsarit kannattaa myös laittaa jalkaan.

Ajattelin lähteä kokeilemaan tuota maskihommaa, vaikka vähän epäilyttää kun kaupassakin on vaikea hengitellä suoja naaman edessä.

Linkissä hengitysteiden suojaaminen pakkaselta.
https://www.iltalehti.fi/terveysuutiset/a/4cbd6372-c6e2-4c56-9ba2-d70c179bc2cd

12

247

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vanhan aikaista

      • No toi lehtiuutinen on kaksi vuotta vanha, mutta ei kai pakkaselta suojautuminen ole muotiasia.


      • Anonyymi

        🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑

        🍑 ­N­y­­­m­­f­­o­­­m­­a­a­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#18195026G

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞


    • Anonyymi

      Hyvä vinkki

      • Astma ja keuhkoahtauma nyt ainakin pahenevat pakkasessa. Muitakin tapauksia löytyy nettiuutisesta.


    • Anonyymi

      Nää alotukset heijastelee jostain menneisyydestä, mutta kuudes aisti puttuu eikä sitä tuu

      • Jotakin tässä anonyymissä kommentissa lienee tarkoitettu sanoa. Sisältö ja motiivi jäi hämäräksi!


    • Anonyymi
    • Neidillä oli iltalenkille lähtiessä 4 tossua (10€/kpl). Ulkorapulle tipahti tossu. Toinen talon kulmalle. Vasemman puolen tossut pysyivät tassuissa kotiin asti. Eikä se lenkki sen pidempi ollut kuin ilman tossuja.

    • Supersää Espoo. Ilmatieteen laitos sanoo, että tuntuu kuin -27 ja Foreca puolestaan tuntuu kuin -31. Nyt saa ilmaiseksi sitä kallista pakkashoitoa. Pipo päähän ja alkkareissa partsille🥶 (en ainakaan minä). Taitaa iltalenkki jäädä taas pyörähdykseksi.

    • Anonyymi

      Tuo maski pakkasilla ei ole hyvä idea. Silloin maskipakon aikaan menin bussilla jonnekin ja jätin maskin naamalleni bussista poistuessani. En ehtinyt olla montaa minuuttia ulkona maski naamassani, kun ripset ja kulmakarvani olivat aivan huurussa, :D

      • Tosiaankin. Joskus mulla on ollut kaulaliina naaman edessä. Siinä on käynyt niin, että hengityksen huuru jäädyttää sen liinan. Mä jätän silmälasit kotiin jos tiedän käyttäväni maskia. Ne huurustuu sisällä. Ulkona se hengityksen höyry pois maskista ei varmaan tee ihollekaan hyvää.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      333
      7611
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      73
      5391
    3. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      107
      4574
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      22
      4373
    5. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      126
      4195
    6. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      52
      3917
    7. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      154
      3800
    8. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      74
      3697
    9. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      29
      3596
    10. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      84
      3432
    Aihe