Parkanon rautatieasema

Miksei tota parkanon asemaa voi vaa lopettaa. Menis ihmiset autoilla sinne minne pitää päästä, vai onko täällä nii köyhiä ihmisiä ettei oo varaa mennä autoilla. Ja siks toiseksee mitä laskenu oon nii autolla pääsee puolet nopeempaa perille. Köyhät töihi nii ei tarvii mennä mihinkää naurettavaa junaan.
14752
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Ooks Armas Tanska?

Äänestä

Minua ei ainakaan haittaa millä ihmiset kulkee. Jokainen tekee nii kuin hyvin on itselle.

Äänestä

Vittuako se sulle kuuluu, onko ihmisillä autoa vai menevätkö vaikka kontaten.

Äänestä

juu samaa mietin et jos ny autolla lähtee kpäästä rovaniemelle nii sinne ajaa vajaat 4 tuntia. ja junalla kestää ku pysähtelee joka välis.

Äänestä
  • Joo, matkaa 650km aikaa 4t sehän tekee vain 160km/t tähän ei junalla päästä.

    Äänestä

junat on nii turhia nykyää. niillä matkustaa vaa laiskat ihmiset ketkä ei jaksa tehä töitä

Äänestä

Parkanon asema on erittäin tarpeellinen ja merkitys vain kasvaa. Saisi olla nonstop lähibussi yhteys sinne Kankaanpää-Jämijärvi suunnalta. Käyttö lisääntyisi. Töitä tekeviä ihmisiä asuisi enemmän täällä Pohjois-Satakunnassakin. Jos näin tehtäisiin.

Äänestä

Mieluimmin siemailen kylmää olutta ravintolavaunussa ja zoomailen "maisemia", kuin ajan autoa.

Äänestä

Tulin joskus junalla Helsingistä Parkanoon, kolmannen jälkeen ravintolavaunussa alkoi aika kulumaan yllättävän nopeasti, rahaa saattoi palaa enemmän kuin autoilevilla köyhillä mutta oli sen väärti.

Äänestä

Tää on köyhiä..ajetaan jollakin vanhalla "kotterolla"...kun ei varaa ole ostaa mersua..

Äänestä
  • Ei kaikki halua mersua, mersun laadullinen alamäki alkoi väyrysestä. Ennen mersu olikin hyvä auto, nykyään pelkkää kuraa.

    Äänestä

  • Kuule, mulla olisi varaa vaikka viiteen mersuun. Minä en vain semmoista halua, kun se on ihan helvetin ruma.

    Äänestä

Taitaa vielä Kankaanpäästäkin alkaa junat liikkumaan....

Äänestä

Tulevaisuudessa Kankaanpäästä pääsee Parkanoon, kuin Poriinkin junalla. Vuosi vain ei ole vielä tiedossa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Miksei tota parkanon asemaa voi vaa lopettaa. Menis ihmiset autoilla sinne minne pitää päästä, vai onko täällä nii köyhiä ihmisiä ettei oo varaa mennä autoilla. Ja siks toiseksee mitä laskenu oon nii autolla pääsee puolet nopeempaa perille. Köyhät töihi nii ei tarvii mennä mihinkää naurettavaa junaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu