Valittavat saivat taas hylkäävän päätöksen
Anonyymi-ap
11566
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Valittajat ...
https://www4.kalajoki.fi/djulkaisu/cgi/DREQUEST.PHP?page=meetingitem&id=2024382-17
Valittajat saivat juuri sen mitä halusivat. He työllistivät Kalajoen kaupungin virkamiehiä ja valtusviranomaisia varsin paljon. Siellä v-käyrä mukavasti nousee, kun joutuu tekemään vastineita ja päätöksiä turhiin valituksiin, vaikka olisi tehtävänä ns. oikeitakin töitä.
Voi VOIkuinkahan mones tämä jo oli?Paljonkohan nämä valittajat on joutuneet jo maksaan?
Näinhän se on ettei kannata valittaa mistään, vaan tehdään niinkuin herrat määrää.
No ei tietenkään jos on väärässä ja sitte joutuu itse vielä maksaan siitä
"Herrat" ovat kaupunginhallitus ja valtuusto.
Kaupunki antoi toistamiseen virheellisesti valitusosoituksen päätöksestä, josta ei voi valittaa. Mitähän tämä touhu Kalajoella oikein on. Eikös sitä nyt hallintovirkamiesten pitäisi virkansa puolesta tietää, mistä annetaan muutoksenhakuohje ja mistä ei. Käsittämätöntä hommaa.
No on kyllä innokkaita valittajia kun valittaa vaikka ei saiskaan Eikai sitä jokaasiasta tarttis valittaa Siitähän joutuu maksaan
Korruptoituneessa Suomessa on erittäin hyvä, kun joku jaksaa valittaa päätöksistä.
Ja sehän tais olla samaan asiaan liittyen jo toinen kerta, kun kaupungin herrat antoi valitusosoituksen päätöksestä, josta ei saa valittaa. Ihan ne itte itteään työllistää.
Pitäähän sitä puskarin juoksupojilla olla jotain tekemistä.