Presidentti...

Harmi kun ei Salonen ole ehdokkaana aattelin saatan oikein kolme kielinen presidentti hänestä .kun osaa tyrvään murretta ja osittain mansen murretta toi kolmas onkin sitten enemmänkin menee tonne historia puolelle .sanois aikoinaan Sven Tuuva
3388
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Halla-aho puhuu 5 eri kielillä ja osaa hieman muitakin kieliä

Äänestä

Mitä Salosta tarkotat??

Äänestä
  • Tarkoitan Timo Salosta. Voitti rallin maailmanmestaruuden vuonna 1985. Muistan sen kuin eilisen päivän.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Harmi kun ei Salonen ole ehdokkaana aattelin saatan oikein kolme kielinen presidentti hänestä .kun osaa tyrvään murretta ja osittain mansen murretta toi kolmas onkin sitten enemmänkin menee tonne historia puolelle .sanois aikoinaan Sven Tuuva

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu