AMMMATINVALINTAKYSYMYS

top 3 ammatit somen perusteella

- varas kuten netto
- kelarotta kuten päkä
- ahkera duunari kuten soffe

mitä sitä turhaan opiskella ja nostaa opintolainaa
kun peruskoulupohjalta pääsee vauastumaan
3156
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

miksi miesoletettuja ei ole listattu tähän:
sometähti
sometähti laukulla
sometähti laukulla ja hampailla
listaa voi jatkaa loputtomiin

Äänestä

Vauvastumaan ? Vauvojako ?

Äänestä
  • Juurikin niin, vauvastumaan jotta saadaan veronmaksajia maksaan kelarottien ja muiden sankarittarien eläkekulut

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

top 3 ammatit somen perusteella

- varas kuten netto
- kelarotta kuten päkä
- ahkera duunari kuten soffe

mitä sitä turhaan opiskella ja nostaa opintolainaa
kun peruskoulupohjalta pääsee vauastumaan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu