Ha nyt ne paljasti alaiset sen

Ulkoministeri Valtosta korventaa sama Israelin myötäily ja palestiinalaisista paskankaan välittäminen, kuin Kankaanpään pappisvaltaa. Itkua juutalaiskärsimyksestä kuulemma tulee itsestään virkaa tehdessä.
3245
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Meillä toimii monta Israeliin liitettyä rekisteröityä seuraa, joiden toiminnan vaidaan katsoa olevan rasistista, toista rotua halventavaa, valloitus ja ryöstöpolitiikan kannatusta nauttivaa ja tappamisen (gojimin tappamisen) hyväksymistä Talmud-oppien mukaan. Viranomaisemmekin tämän sallii, koska yhdistyksien lonkerot ovat sitoneet heidätkin.

Äänestä
  • Meillä Kankaanpäässä nämä papit ovat liittäneet "Israelin ystäviin" puolet vanhusväestä, joka ei ymmärrä mikä kansanmurhaajasakki siellä elää.

    Äänestä

  • Ulkoministerimmehän kahdessa haastattelussa sanoi suunnilleen: "Israelilla on oikeus puolustautua ja tuhota vihollinen pois! Israelilla on oikeus puhdistaa Gaza nyt!"

    Minusta maailman pitäisi puhdistaa näin tekevät ja ajattelevat pois.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ulkoministeri Valtosta korventaa sama Israelin myötäily ja palestiinalaisista paskankaan välittäminen, kuin Kankaanpään pappisvaltaa. Itkua juutalaiskärsimyksestä kuulemma tulee itsestään virkaa tehdessä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu