Presidentin vaalit. Muistelkaaha ketkä ovat liki suurimmat syylliset että sähkönhinta on nykyään tällainen. Vuonna 2013 tehtyjä kauppoja junailemassa oli Haavisto ja kokoomuslaiset! Tälläiset kaupat olivat selvästi isänmaan vastisia ! Mutta sielä vaan ollaan muka isänmaan asialla , ja presidenttiehdokkaana!!
Presidentin vaalit
Anonyymi-ap
7256
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Halla-Aho on ainoa presifdenttiehdokas joka alentaa sähkön hintaa.
Millon sellane tapahtuu.
Helppoa arvata minkä puolueen kannattaja tämän aloituksen tekijä on. Vinkkinä muille, että heidän hallitustaival on ollut sangen lyhyt historian valossa ja heillä on tapana tonkia vanhoja päätöksiä, kun eivät itse ole saaneet mitään aikaiseksi.
No mikä se on !!
Kyllä se oli kokkareiden Jyrki Katainen joka hallituksen ja eduskunnan myöntymyksellä sähköverkon myi. Ei pitänyt olla merkitystä. Mutta niinhän siinä kävi että nyt kuluttajaa rahastetaan oikein olantakaa.
Ymmärsit asian aivan oikein ! Mutta täällä huutaa täällä yötäpäivää kepulaiset , joilla toinen käsi on taskussa ja toinen ei ole kävelyn tahdissa !!!
Jutta IS best!