Persu kokareet.terveyskeskukset

Ne sitten loppuu päivystyssairaalat läheltä .kiitokset kuuluu persuille ja kokomuslaisille .pitäähän sitä kavereiden yksityisterveysasemille saada asiakkaita
23486
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Tähän on tultu. Perskokkareet ajavat terveydenhuollon kuilun partaalle.

Äänestä
  • # PETOSJYTKY !

    Äänestä

SOTE. Ja se hyvinvointi alue, lue PAHOINVOINTI ALUE..

Äänestä

Vai tämmöistä ne ovat hallitusneuvotteluissa puuhanneet.

Äänestä

Hallitus värkkäämässä järkyttävää terveydenhuoltohimmeliä.

Äänestä
  • ei hallitus mitään värkkää,hallitus panee toimeen asioita,

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    ei hallitus mitään värkkää,hallitus panee toimeen asioita,

    Anonyymi
    2024-01-11 22:48:19
    ei hallitus mitään värkkää,hallitus panee toimeen asioita,

    hhhhhhhhhhhhhhhhh

    OrPur Hallituksen vois nimetä uudelleen.
    Suomen Laajin Hautauspalvelu.
    (Eläkeläisiltä tuplahinta koska niitä kuolletetaan eniten).

    Äänestä

sama 4v välein. köyhille rahaa. 4v köyhien rahahanat kiinni

Äänestä

Kyllähän kepu aloitti tämän.Ilman laskelmia mistä rahat! Ja kokoomus on aina ajanut yksityistämisiä johon vain varakkailla on varallisuutta!Ja kepu/Kaupunginjohtaja laittavat nyt Taukokankaan toiminnat yksityisille.Semmosia herrat on!!

Äänestä

Persut petti täysin. Aivan roisto porukkaa. .

Äänestä

"Köyhiltä ei voi eikä saa leikata meille se ei käy". Näin sanoi ja julisti huijari-purra ennen vaaleja ! Valehtelemalla ja köyhät pettämällä saatu katala hallituspaikka..

Äänestä

Ja terveydenhoito ajetaan suomessa alas... PS sössöttää ja seuraa vaan vierestä, myötäilee. ja rajan yli venäjä lähettää agentteja koko ajan maahamme. Raja ei käytännössä pidä.#Desantit maahamme..

Äänestä

sipilän hallitusta tässä toteutetaan. sipilähän ajo tätä sotea kuin käärmettä pyssyyn.

Äänestä
  • ja maarinin hallitus jatkoi,rista kiurun johdolla muistakaa

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    ja maarinin hallitus jatkoi,rista kiurun johdolla muistakaa

    Asia kuuluu nykyiselle perskokkare hallitukselle. Turha edellisiä, sitä edellisiä, sitäsitä edellisiä vastuuttaa. Nykyhallituksen politiikkaa tämä.

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Asia kuuluu nykyiselle perskokkare hallitukselle. Turha edellisiä, sitä edellisiä, sitäsitä edellisiä vastuuttaa. Nykyhallituksen politiikkaa tämä.

    Jos on nuin huono muist ,niin minkäpä sille voi.

    Äänestä

Persut sekoittaa koko Suomen.

Äänestä
  • eikö ookki kiva mistähän sitä sitten sinäkin itseslöydät kun AAA kerhoon joudut

    Äänestä

Oulaskangas taas vaakalaudalla. Nyt seurataan tarkkaan, mitä hallitusveljet ja -sisaret puuhastelee.

Äänestä

Kiitos kuuluu edelliselle hallitukselle sille SSS:lle. Sotea väännettiin kuin kärmettä pyssyyn.

Äänestä

Onneksi kela-korvaukset nousseet, niin voi mennä Mehiläiseen.

Äänestä

Mutta alueen johtajalla on hyvä palkka ja se on tarkoituskin.

Äänestä

...aika helppoon on tuossakin kommentissa menty .. haalittaessa kaikkia päiväntasaajan maankiertäjiä ja heitä hyysäämään palkattujen suvakkiämmien "antaa mennä-meiningin" kulut nyt ovat vain niin suuret ettei niihin riitä "omat eikä varastetut".. tuohon kun lisätään vuosikymmenien aikana yhteiskuntaan solutetut ja kasvatetut "maailmanvallankumouksen tekijät" niin tässä sitä ollaan ja palellaan sähköpatterin vieressä , mittarin raksuttaessa lukemia jotka ennustelevat sähkölaskun vievän jo tulevan kesänkin tienestit , matulaskujen langetessa lisäverojen kautta kansalaisten maksettavaksi " sitten syssymmällä..."

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ne sitten loppuu päivystyssairaalat läheltä .kiitokset kuuluu persuille ja kokomuslaisille .pitäähän sitä kavereiden yksityisterveysasemille saada asiakkaita

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu