Mainokset ja rahastus verkossa haitaksi, yhä useampi käyttää vähemmän aikaa

Anonyymi-ap

Mainokset ja niiden työntäminen joka paikkaan on tehnyt netistä huonon.

Internet ja mainoksiin kytkeytyvät palvelut ja laitteet rapauttavat koko netin ja siitä tullut vastenmielinen ja päätä rassaava. Siellä ei jaksa ja viitsi olla.

4

393

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      muutenkin palvelut netissä pielessä: esim. iltalehdistö näyttää sivuilla videoita kun eivät juttua jaksa kirjoittaa. Onneksi ne voi ohittaa. Sitä myöskään en ymmärrä, miten netin maksulliset sivustot saa olla samassa tilassa kuin maksuttomat: Esim. kauppalehti mainostaa artikkelia, joka on maksumuurin takana todellisuudessa. Maksulliset palvelut pitäisi eriyttää omalle sivulleen ja niihin ei pitäisi voida saada linkkiä maksuttomaan nettiin.

      • Anonyymi

        Varsinkin joulun alla mainoksia tulee tuutin täydeltä. K marketin mainos tulee kymmeniä kertoja päivässä. Aivan liikaa ja sitä saa kuunnella kaksi kuukautta. Apua. Netti täynnä mainoksia


      • Anonyymi

        Vuosikausia vitepro mainos pyörinyt ja teho on nolla. Nostaa vaan verenpainetta. Olisi aika jo lopettaa mainonta. Elisan nykyinen mainos on niin mauton kuin ikinä vaan on mahdollista. Miehellä ärsyttävä puhetyyli. Miks noin paljon mainoksia.


    • Anonyymi

      Mitä nappia pitää painaa että saa mainokset pois kun aina on musta asialla likaisennaäköset kädet ja pinkin värinen kieli näkyy huhhhuuuu

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      79
      1100
    2. Mitä haluaisit sanoa hänelle?

      Jos joskus kohtaatte?
      Ikävä
      105
      1085
    3. haluaisin paljastaa

      Kuka tämä :/ on
      Ikävä
      75
      540
    4. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      47
      483
    5. Taiteiden yö

      Kuhmon taiteiden yössä tapahtui. Tsat satss saaatts... Ja Sammon takoja... Tsat satss saaatts...
      Kuhmo
      8
      446
    6. Nainen, onko se nalle hehkuttelija poistunut keskuudestamme?

      Ei ole näkynyt, joten onkohan. R.I.P :/
      Ikävä
      112
      441
    7. Hyvää yötä kaipaamalleni

      Vanhwmmalle naiselle, olet rakas❤️❤️
      Ikävä
      13
      440
    8. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      43
      428
    9. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      15
      406
    10. Kysymys palstalaisille: kuinka moni nainen sietää miehen "pakkomielteistä" sekaantumista elämäänsä?

      Siedättekö tai sietääkö teidän naisenne miehen "pakkomielteistä" sekaantumista naisen harrastuksiin, ulkonäköön, työhön
      Sinkut
      83
      391
    Aihe