JEDUN OPISKELIJAHAALINTA

Anonyymi-ap

10

510

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Oikeassa olet. Miksi meidän pitäisi kouluttaa vihamielisen ja meille jatkuvia uhkauksia esittävän maan kansalaisia omilla verorahoillamme.

    • Anonyymi

      JEDUN pitää selkeästi monipuolistaa tarjontaa Oulaisissa. Tarvitaan täällä muitakin kuin vain sote-henkilöitä. Muiden kuntien JEDUT kyllä tarjoaa tutkintoja monipuolisesti. Olisiko aika laittaa tulosvaatimuksia vastuussa oleville, taidetaan tehdä hommaa vain leivästä! Kehittäminen on unohtunut totaalisesti.

    • Anonyymi

      Aivan turhaa rakentaa uutta koulua Kalajoelle. Opetustilat näyttää olevan kuvissa vanhat, homeessa, sädesienen valloittamat ja vesivahingoista kärsineet rakennukset jätetään käyttöön - Kalajoen valtuustolle vai kaupungin hallitukselle?

    • Anonyymi

      Eijän tuolla mitään ole vuosiin opetettu.

      • Anonyymi

        Näln 16 vuotiaille kosseille omaehtoinen itseopiskelu sehän nyt jokainen tajuaa ettei ne mitään opi eikä opiskele.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Näln 16 vuotiaille kosseille omaehtoinen itseopiskelu sehän nyt jokainen tajuaa ettei ne mitään opi eikä opiskele.

        Sanopa muuta. On myös aika pelottava ajatus, jos vaikka sähkötyöt tekee ammattikoulussa itseohjautununeesti opintonsa suorittanut sähkömies.


    • Anonyymi

      Olen itseopiskellut hitsari ja 5tulee milloin vain

      • Anonyymi

        Paljon mahdollista, sähkö hommissa vaan ois hyvä tietää miten kytkee ja mihin, sun hitsaushommien vuoksi kukaan ei voi kuolla.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Paljon mahdollista, sähkö hommissa vaan ois hyvä tietää miten kytkee ja mihin, sun hitsaushommien vuoksi kukaan ei voi kuolla.

        Tarkista tietosi, laivatkin tehdään hitsaamalla.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tarkista tietosi, laivatkin tehdään hitsaamalla.

        Juu totta jos noin ajatellaan, mutta eihän sun vitosen sauma voi pettää.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tykkäsin rakas

      Tuottaa sulle nautintoa❤️🔥olet paras ja nautin itsekkin suunnattomasti
      Suhteet
      35
      2196
    2. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      84
      1293
    3. Arvaa mitä mies

      Aion pilata elämäsi totaalisesti. Kyllä, totaalisesti.
      Ikävä
      56
      1278
    4. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      35
      1215
    5. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      63
      1161
    6. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      39
      874
    7. Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?

      Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.
      Maailman menoa
      122
      759
    8. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      31
      721
    9. Skenaario

      Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan
      Sinkut
      55
      565
    10. Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas

      Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi
      Yle
      21
      562
    Aihe