Varautukaa henkisesti esittämään jo salaliittoja pressanvaaleista.
Sen jälkeen kun Haavisto on valittu presidentiksi alkaa luonnollisesti salaliittoepäilyt jenkkityyliin.
Esimerkiksi kun Halla-Ahoa ei valittu presidentiksi, voi alkaa väittämään, että äänestyslippuihin kirjoitettu numero 2 onkin 5. Tällä salaliittoväittämällä saa kummasti lisää ääniä.
Muistakaa myös mainita NATOn ja NASAn tai Venäjän vaikutus vaaleihin.
Vaalisalaliitto tulee
14
309
Vastaukset
- Anonyymi
Andersson on Suomen seuraava presidentti.
Tulossa mielenkiintoisia aikoja, ääriporvarit hallituksessa ja vasemmistolainen presidentti.- Anonyymi
😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍
🍒 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18210346
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
- Anonyymi
Kivoja pressaehdokkaita millä on.
Kaikki ovat globalisteja.
Yksi haluaa lakkauttaa maamme itsenäisyyden, toinen kiljuu että tappakaa venäläisiä, kolmas lahjoitti 50 miljardia, neljäs ja viides ovat Bilderbergin jäseniä kuten Salekin ja kuudes on tulipunainen kommunisti, seitsemäs on ällö julkihomo, kahdeksas on umpikiero liikemies ja yhdeksäs EU:n komissaari joka paskat välittää Suomen eduista.
Minä en aio äänestää ketään noisto roistoista. Vaalivoitto varastettiin jo Paavo Väyryseltä kun posti hukkasi tuhansia kannattajakortteja.
Nyt kannattaa jättää äänestämättä, jos äänestysprosentti jää alle 30% se olisi jo vakava viesti päättäjille ettemme hyväksy manipuloituja vaaleja.
Myös veteraanikansanedustaja Ano Turtiainen kehottaa jättämään äänestämättä tulevissa vaaleissa.
https://www.youtube.com/watch?v=fle6qgurq8w- Anonyymi
Ehdottomasti, jättäkää äänestämättä jos ette aio äänestää Alexia.
Anonyymi kirjoitti:
Ehdottomasti, jättäkää äänestämättä jos ette aio äänestää Alexia.
Stubbille ei saa esittää kysymyksiä mutta selfieitä saa ottaa sanoo tämä liero:
https://www.youtube.com/watch?v=JIAD_YJkGuU- Anonyymi
Tuo Väyrys-case on luultavasti käsikirjoitettu juttu trutherseja varten. Että meillä ikään kuin on se joku aito ja oikea ja korrutoitumaton tyyppi siihen virkaan mutta jolla ei ole kuitenkaan mitään mahdollisuutta. Samaan kategoriaan menee tämä Turtiainen joka edustaa trutherseja jotka "tietää asioiden todellisen laidan" muttei kuitenkaan pysty tarjoamaan mitään todellista ratkaisua. Etta se ratkaisu olisi siis ollut se joku "väyrynen" mutta siitä ei kuitenkaan tullut edes todellista vaihtoehtoa.
- Anonyymi
Turtiainen on päästään vajaa hullu 🤪 Yhtäkään älykästä ajatusta ei ole mahtunut tuohon päähän.
- Anonyymi
Eipä olisi Paavo pärjännyt vaikka olisi kuinka ollut kortteja.
- Anonyymi
Hyvävelimafia touhuaa jo täyttä vauhtia saadakseen mieleisensä tuloksen.
- Anonyymi
Innolla odotan sitä parkua, joka syntyy kun Suomella onkin ensimmäinen (ainakin julkisesti) homo presidentti.
- Anonyymi
Sitä saa odotella vielä kauan.
- Anonyymi
Sitten kun meillä on äärioikeisto hallituksessa ja vasuri pressana, voidaan kaivaa popparit ja colat esiin ja nauttia esityksestä.
Kyllä Suomi ansaitsee ensimmäisen vasuripressan.
Kaikki jotka haluatte säpinää Suomen ummehtuneeseen poliittiseen ilmapiiriin äänestäkää Anderssomia.
Älkää jättäkö tätä tilaisuutta käyttämättä. - Anonyymi
Huvittavast Haavisto ois jo valittu :)
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vuonna 2026 jää entistä vähemmän rahaa käteen palkansaajille
Työttömyysvakuutusmaksu nousee 0,3 prosenttia. Työeläkemaksu nousee 7,15 prosentista 7,3 prosenttiin. Työmarkkinajärjest1076949Suomen kansa puhunut: Purra huonoimpia ministereitä
Kouluarvosanalla 6–, eli samaa tasoa mitä Purran oikeakin koulutodistus. Epäpätevyys on tullut huomattua Suomen talouden4895099Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1373129Joulun ruokajonoissa entistä enemmän avuntarvitsijoita - Mitä ajatuksia tämä herättää?
Räppärit Mikael Gabriel, VilleGalle ja Jare Brand jakoivat ruokaa ja pehmeitäkin paketteja vähävaraisille jouluaattoa ed2132581Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t332273Pituuden mittaaminen
Ihmisen pituuden mittaaminen ja puolikkaat senttimetrit. Kuuluuko ne puolikkaatkin sentit tai millit teistä ilmoittaa m431262En tiedä enää
Pitäiskö mun koittaa vältellä sua vai mitä? Oon välillä ollut hieman mustasukkainen, myönnän. En ymmärrä miksi en saa su761197Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu111149Luuletko, että löydetään vielä
Yhteys takaisin? En tiedä enää mitä tehdä... tuntuu jo että olen vieraantunut sinusta. Naiselta531080- 1071074