Alkaa jo hirvittämään Hakkilan varaston toiminta. Hommia ulkoistetaan jatkuvasti. Keräykseen palkataan ulkomaalaistaustaisia. Esimiehet kokemattomia pellejä jotka yrittävät päteä vanhoille työntekijöille uhkailemallatai kostamalla antaen huonoja hommia. Työntekijöiden arvostus täysin kadonnut. Päälliköt palkkaavat omia kavereitaan esimiehiksi. Samalla palkalla saa tehdä joka vuosi enemmän hommia. Varmasti löytyy saman ajatuksen omaavia täältäkin.
Keskon varasto
Anonyymi-ap
4
646
Vastaukset
- Anonyymi
Hyvin maksaa kesko osinkoa vaikka osakekurssi onkin nyt ollut vähän hiipumaan päin, mutta kyllä se sieltä vielä nousee.
- Anonyymi
Ulkomaalainen tekee halvemmalla, ei marise ja heille kelpaa homma kuin homma - rakennusyhtiöilläkin on töissä vain virolaisia, puolalaisia ja romanialaisia - suomalaisia näkyy vain johtajna ja esimiehinä.
Osakkeiden nousua odotellessa. - Anonyymi
No sehän on ollut käytäntö että laiskimmat pääsee esimieheksi keskolla
- Anonyymi
Vielä laiskemmat pääsee tuotantopääliköksi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po1966929- 482609
- 1872189
Mitä tämä on
Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut101493Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?
gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.1351484- 741150
Nyt on konstit vähänä.
Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,351081Hyvää yötä kaivatulleni
En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä241077Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke161049Tilinpäätösvaltuusto 27.5
Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty44971