KÖYHÄT IHMISET EIVÄT OSAA KÄYTTÄYTYÄ

Ruoka suussa puhutaan ja nauretaan, mitä halvempaan räkälään menet, sen köyhempiä ja huonosti käyttäytyviä ihmisiä siellä on.
15293
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Mitäs varakas ihminen tekee räkälöissä? Varakkaalla on varaa mennä parempaan ravintolaan.
En laske itseäni edes varakkaaksi, mutta silloin harvoin kun menen ns. ulos syömään, valitsen kunnollisen ravintolan. Oulussa tietysti hieman hankalampaa, koska valikoimaa ei suuresti ole.
On vain niitä räkälöitä, jotka tuottavat tulosta omistajilleen.

Äänestä

Miten määrittelet räkälän ? XD

Äänestä
  • Kysymyksesi ei ole validi.

    Äänestä

Kuinka erotat Oulussa rahvaan naisen hienonsta naisesta ?
Hieno nainen ei puhu julkisella paikalla muna suussa.

Äänestä

No olet kyllä väärässä maassa jos tuollaisia puhut...
Kummallista jos eivät ruoka suussa puhumisen lisäksi haukkuneet törkeästi jotain kuuloetäisyydellä istuvaa.

Äänestä

Yleensäkin käyttäytymistavat ovat pahasti hukassa!

Äänestä
  • niinpä, köyhillä oululaisilla on käyttäytymistavat pahasti hukassa

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    niinpä, köyhillä oululaisilla on käyttäytymistavat pahasti hukassa

    Rikkailla oululaisilla samoin, ei ole kotona opetettu kun vanhemmatkaan eivät ole oppineet.
    Ei kuulu hyvät tavat oululaiseen kasvatuskulttuuriin.
    Kaikkein pahimpia ovat äkkirikastuneet nousukkaat. Kuuluu, näkyy, ja haisee.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    niinpä, köyhillä oululaisilla on käyttäytymistavat pahasti hukassa

    Oulussa on yliopisto, muttei oululaiset pääse sinne opiskelemaan, (ÄO tunnetusti huono oululaisilla) että oppisivat sivistynyttä käytöstä.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Oulussa on yliopisto, muttei oululaiset pääse sinne opiskelemaan, (ÄO tunnetusti huono oululaisilla) että oppisivat sivistynyttä käytöstä.

    Eipä niitä peruskäytöstapoja missään yliopistossa opetetakaan. Kotoa se pitää lähteä, ja sitten peruskoulussa hiotaan.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Eipä niitä peruskäytöstapoja missään yliopistossa opetetakaan. Kotoa se pitää lähteä, ja sitten peruskoulussa hiotaan.

    Jyväskylässä kasvatetaan parhaiten käyttäytyvät ihmiset.

    Äänestä

Niitten äänestyskäyttäytyminenkin outoa.Äänestävät jotain luonnevikaisia persujakin vaikka kunnon ihmisiäkin oli tarjolla.

Äänestä

Räkälä on paikka , jossa asiakas kaataa
suuhunsa sen, mikä juuri tuli hänen sieraimestaan.
(tämä ei ole vitsi)

Äänestä

Varsinkaan siiderivalaat sekä keski-ikäiset naiset ja nais puoliset eläkekurpat ovat törkeimpiä ja röyhkeimpiä tyyppeja.

Äänestä

Kaikki oululaiset on huonokäytöksisiä, ainakin henkisesti köyhiä

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ruoka suussa puhutaan ja nauretaan, mitä halvempaan räkälään menet, sen köyhempiä ja huonosti käyttäytyviä ihmisiä siellä on.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu