Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Miksi mies ei halua....

Olen pidemmän aikaa jo kummastellut, miksei mieheni halua suuseksiä. Asiasta puhuttaessa olen saanut lähinnä epämääräisiä vastauksia.

Hän kyllä antaa minulle suuseksiä aina, kun vain haluan. Muutenkaan seksin puutteesta ei tarvitse valittaa. Kaikki tuntuu sujuvan hyvin... En vain voi käsittää, miksen saa ottaa suihin, vaikka tekisin sen erittäin mielelläni.

Onko tällainen yleistäkin? Minä ainakin olen luullut, että miehet pitävät suihinotosta.
73335
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Jollekin se voi olla se, että on 'alistetussa' asemassa, jollekin toiselle se ehkä on liian itsekeskeistä, kolmannelle se on vain noloa. Jotenkin. Älä painosta miesparkaasi.

Äänestä
  • Joko hän ei osaa rentoutua tarpeeksi suutouhuissa tai ei koe sitä tarpeeksi tyydyttäväksi; saattaa tuntua epämiellyttävältä esim. terskassa.

    Äänestä

Itseasiassa ainakin mun kohalla se sattui, kun tyttöystävä nuoli sitä, tosin lähinnä siitä terskan sivulta. Toinen juttu on se, että sitä saattaa vähän pelätä, että muna maistuu kuselle, jos sitä ei ole pessyt vähään aikaan..

Äänestä
  • Jotku on surkeita ottaan suihin ku ei kukaan oo niitä opettanu. Ukkos ei kerro mistä tykkää, Kato vaikka pornoa ja matki ne temput ukolles.

    Herätä se nuolemalla kulli oikeen liukkaaksi ja ota sit hellästi poskeen runsaan syljen kera... pitäs tykätä. Meinaan että tuntuu tosi kamalalta ku neito raapii kuivilla huulilla kuivaa terskaa ja hampaatki vähä välillä raapasee.. aijaiii!

    Äänestä

ei kaikki vaan tykkää, joko ei osaa rentoutua tai sit se ei vaan tunnu hyvältä, ei sille mitään voi eikä siitä kannata stressiä ottaa, voihan sitä muutenkin nauttia... ;)

Äänestä
  • Outo mies sulla. Mulla on päinvastainen ongelma. Tykkäisin siitä mutta muija ei halua ottaa suihin.

    Äänestä

et vaan osaa..urpo..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Olen pidemmän aikaa jo kummastellut, miksei mieheni halua suuseksiä. Asiasta puhuttaessa olen saanut lähinnä epämääräisiä vastauksia.

Hän kyllä antaa minulle suuseksiä aina, kun vain haluan. Muutenkaan seksin puutteesta ei tarvitse valittaa. Kaikki tuntuu sujuvan hyvin... En vain voi käsittää, miksen saa ottaa suihin, vaikka tekisin sen erittäin mielelläni.

Onko tällainen yleistäkin? Minä ainakin olen luullut, että miehet pitävät suihinotosta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu