Veikkauksen entinen puh.joht. houkutteli alaisiaan yhteiskunnan omistamalle kelo mökille Lappiin. Minne Kanerva on kuskannut näitä pikkutyttöjä, konsultoitaviksi?Paljonko me maksamme vuosittain näistä,yhteiskunnan julkkiksien panopaikoista. Jonkin asteinen tilin tarkastus olisi ehkä paikallaan.Pitkään työttömänä ollut perheenisä,saattaa? hermostua moisesta, ja ehkä jonain hirvenmetsästys kautena kiikaroida näitä valtion ylläpitämiä panopaikkoja
sillä silmällä josko siellä näkyisi joku sarvipää.
Tilin tarkastajat asialle, kuka panee ja puhuu meidän laskuun tässä valtakunnassa. Onko näitä Ahteen ja Kanervan lisäksi muitakin.
Kaivakaapa lehdistö nämä herrat esiin, sitä varten te olette. Niin sanottu roskalehdistö saa näköjään enemmän säästöjä valtion kassaan kuin nämä puoluetukea nauttivat perässä juoksija päätoimittajat.
sillä silmällä josko siellä näkyisi joku sarvipää.
Tilin tarkastajat asialle, kuka panee ja puhuu meidän laskuun tässä valtakunnassa. Onko näitä Ahteen ja Kanervan lisäksi muitakin.
Kaivakaapa lehdistö nämä herrat esiin, sitä varten te olette. Niin sanottu roskalehdistö saa näköjään enemmän säästöjä valtion kassaan kuin nämä puoluetukea nauttivat perässä juoksija päätoimittajat.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Totta puhut olen itsekin kyrp...tynneenä katsellut noiden niinsanottujen napa miesten mökkikestejä. Ja kävellyt tikkuaski taskussa niiden kelomökkien liepeillä. Saa nähdä koska istrun linnassa herrojen panopaikan poltosta tuomittuna.
Pitääkö tässä jo kiittää Fingerroosia ja iltistä, kun Kanerva sekoilut tuotiin julki, koska sitä kautta kansa saa vähitellen julki kaiken sen mielettömän rahanmenon, mitä arvon herrat kelomökeillä jne tekee ja kännykkälaskut vinkuvat. Sitäkö se Iloniemi ajoi takaa, taitaa olla herralla omatkin... kyseessä.
...oletteko ostanut viime aikoina raudikkoja arabeista tai harrastanut muuten esim. hevostelua.
Maatalouden miljarditukeminen on saatava ainakin julkiseksi. Pukkujuttuja kelohonka ryyppäykset. Kekkonenhan raahasi vastaavasti tyttösiä lapinreisulle, joten ei se Ahde ollut mikään pahis, toteutti vain hyvinvointiyhteisön kriteerejä.
Aika kaukaa haettua katkeruutta on myös huolestua Kanervan kännykkälaskusta, tuntuu jopa epätoivoiselta yritykseltä..
Tartutaan ensiksi maatalouden tukemiseen , julkistetaan se, siirretään toimeentulotuki järjestelmään. Näin arabi raudikot ehkä ensiksi pitäisi myydä ja sitten hakea toisten ihmisten verorahaa.
Sama koko sosiaalijärjestelmässä. Suomeen saksalainen järjestelmä, työ kunniaan, se pärjää, joka on työssä....
propagantaaaaaa
siitetään viettomia.
..no nyt tuli paljastuksien paljastus menneiltä "hyvinvointi vuosilta"- Kekkosen porukka siitti VIATTOMIA lapissa, mukana olleen mukaan..........................