🤔❄🍲 itse Pekka Pouta sanoo, että hävettää se ennuste, jossa hän sanoi paukkupakkasten palaavan tällä viikolla. Vaikka niillä on käytössä tilastot, sateliittimittaukset ja järeät tietokoneet dataa jauhamassa niin tuntuu joskus että jopa sammakon ennustus osuu enemmän kohdalleen.
Nuo sääennustukset perustuvat faktatietoon eivätkä silti osu aina oikeaan. Siksi en usko horoskooppeihin, enkä ennustajaeukkoihin. Ilahduttaisihan toki sellainen ennustus, jossa sanottaisiin tarinan päättyvän siihen, että pääosassa olevat eläisivät onnellisena yhdessä elämänsä loppuun asti. Mutta tapahtuuko sellaista muualla kuin saduissa?
Sattuu sitä virheitä paremmissakin piireissä
3
189
Vastaukset
Päivä vähän valoistui, kun tilasinkin neidille resptien uusinnan eutanasian asemesta. Kaukana tuo jälkimmäinen ei toki ole!
- Anonyymi
Turhaa teatteria esittää. Pysyisi vain niissä sääennusteissa.
Poudan säätiedotukset koiran kanssa olivat mukavia. Harmi, että koira joutui jäämään pois ohjelmista.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse5519153Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1656274Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3785326Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli724811Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s1004421Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1664093SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha2064027- 1042124
- 1141558
- 531096
