Stubb on erittäin ylimielinen!

Anonyymi-ap

Puhuu Nato Suomesta ja tulevasta Suomen Nato Presidentistä?
On hyvä että olen katsonut ohjelmaa niin selvensi kyllä valintaa.
Ei koskaan Stubbia kuka muu tahansa on parempi.
Haavisto on esiintynyt edukseen ja tietää erittäin paljon .
Valitettavasti Rehn häviää keskusteluissa muille.

16

332

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei Stubbia kiitos.Mieluummin Haavisto.Ahtisaaresta pidin ja Niinistö on ollut hyvä presidentti. Ikävä, että Niinistöä ei voi enää valita.

    • Anonyymi

      Vakokuvien ja TV:n esitysten perusteella minulla syntyy epäselvä kuva tästä henkilöstä. Ennakkoon minä pidin häntä mahdollisena. En pidä enää tai en ainakaan toivo sitä, että hänestä tulisi Suomen presidentti. TV-näkymien perusteella parhaat ehdokkaat ovat mielestäni Keskustan Olli Rehn ja Kansanliikkeen Mika Aaltola. Molemmat vaikuttavat älykkäiltä ja ja luotettavilta miehiltä. Suomi tarvitsee sellaisen. Jämäkän periaatteen miehen, jota nämä miehet ovat. Naisissa on monta hyvin älykkäältä vaikuttavaa, mutta se ei vielä riitä presidentiksi. Esim. Li Andersson ja Jutta Urpilainen. Tämän SD.n ehdokkaan hyväksyisin myös presidentiksi. Näillä kaikilla on sopiva ja hyvä työkokemus. PS:n edustaja on aina arvoitus - siksi se ei ole mielestäni hyvä! Puoluekanta yksin ei ole se tärkein. Esim. Niinistö (kok) on mielestäni erittäin hyvä presidentti! Veikkaan voittajaksi Aaltolaa!

    • Anonyymi

      Stubbin ympäripyöreys ja vastausten lonkalta heittäminen sanoina näkyy hänen vaalikoneen vastauksissaan. Kuka tahansa oli pystynyt samoihin vastauksiin.

      • Anonyymi

        Ja Stubb on asioista eri mieltä eri päivinä!!!
        Ei mitään vakautta eikä vakavuutta! Saati viisautta! Pitää ihmetellä miksi on suosituin!


    • Anonyymi

      Stubb on niin ylimielinen, ettei edes huomaa itsessään sitä? Kokeeko, että se on ansaittu etu, olla ylimielinen? Pelkona on myös, että onko liian virran vietävissä? Hänellä on aukkoja, jotka voivat olla myös heikkous? Haluaa olla hyvissä hankkeissa mukana, mut onko ne sitten aina oikeasti hyviä hankkeita?

      • Anonyymi

        Ylen vaalitentissä 17.1. Stubb kertoi katuvansa virheitään.
        Aiheutti jo peruuttamatonta vahinkoa Suomelle.
        Katumalla virheitään ei hoidella presidentin virkaa.

        Ajatelkaa!

        KUUSI VUOTTA!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ylen vaalitentissä 17.1. Stubb kertoi katuvansa virheitään.
        Aiheutti jo peruuttamatonta vahinkoa Suomelle.
        Katumalla virheitään ei hoidella presidentin virkaa.

        Ajatelkaa!

        KUUSI VUOTTA!

        Täytyy muuttaa sitten kuudeksi vuodeksi johonkin hevon kuuseen - JOS stubukka voittaa tämän kisan, mutta empä usko että rahkeet kuitenkaan riittää - tässä tulee vielä järki päähän niillä, jotka on gallupkyselyissä intoutunut turhaan/väärin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Täytyy muuttaa sitten kuudeksi vuodeksi johonkin hevon kuuseen - JOS stubukka voittaa tämän kisan, mutta empä usko että rahkeet kuitenkaan riittää - tässä tulee vielä järki päähän niillä, jotka on gallupkyselyissä intoutunut turhaan/väärin.

        Hyvä, ala vaan jo pakata kimpsujasi.


    • Anonyymi

      Ylimielisen vaikutelman Stubbista saisivat myös muiden maiden johtajat, eikä Suomella ole varaa sellaiseen. Nyt ei pelkkä kielitaito riitä!!!

      • Anonyymi

        Stubbi on melkoisen rasittava, ei kuuluisi lainkaan poliittiseen tehtävään. Lehtimyyjän hommaa voisi kokeilla - tuskin onnistuisi siinäkään kovin hyvin..


    • Anonyymi

      Osittain samaa mieltä! Eli Stubb ei oikein hallitse asiallista keskustelua asiallisista asioista. Yleisnäkemys ei ole avara vaan suppea, eikä ole paras mahdollinen presidentille. Vähän asiantuntemattomuus paistaa. Siltä se ainakin vaikuttaa. Olli Rehn ja Mika Aaltola ovat selvästi paljon parempia tässä suhteessa. Sen sijaan tuo toinen osa aloittajan mielipiteessä ei ole minun makuni mukaan oikea. En pidä myöskään Haavistoa hyvänä ehdokkaana. Mielestäni myöskään Haavisto ei ole sovelias presidentiksi. Häneltä puuttuu se arvokkuus ja sisäinen vaikutusvalta kuulijaan. Vähän liioitellen voisi sanoa, lepsu. On nämä kaksi hyvää, Rehn ja Aaltola, selvästi kaksi parasta. Esim. Essayah on hyvä urheilija ja puhuu hyvää suomea, mutta hänen ansionsa ovat urheilussa, vaan ei politiikassa , tarkemmin presidentin tehtävissä. Kansanedustajana hyvä ja miellyttävä-ääninen. Ja hyvännäköinen. Hyvä sekin! Mielestäni vaatimukset täyttäviä on vain nuo kaksi, Rehn ja Aaltola. Molemmat edustavia tyyppejä jo luonnostaan, ovat myös asioita hyvin tuntevia. Taustapuolue voi olla melkein mikä tahansa, mutta korvien väli pitää olla kunnossa. Lisäksi hyvä esiintyjä, tehtävän mukainen.

      • Anonyymi

        Ja kukaan hyvä ihminen nyt aikuisena ei ole koulussa ollut koulukiusaaja.
        Ei todellakaan...

        Ja vaikkei olisikaan, niin stubbero on veemäisen tuntuinen tyyppi. Ei pressaksi, ei missään nimessä!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ja kukaan hyvä ihminen nyt aikuisena ei ole koulussa ollut koulukiusaaja.
        Ei todellakaan...

        Ja vaikkei olisikaan, niin stubbero on veemäisen tuntuinen tyyppi. Ei pressaksi, ei missään nimessä!

        Lisäys: Toivon ihan vilpittömästi, että jää kakkoseksi tässä kisassa.
        Ei mulla muuta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Lisäys: Toivon ihan vilpittömästi, että jää kakkoseksi tässä kisassa.
        Ei mulla muuta.

        Stubbin silmät ja leveä virnu eivät ole sopusoinnussa keskenään.


    • Anonyymi

      Stubbi ei minun äänelläni ylvästele.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      334
      2752
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      80
      2483
    3. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      57
      2225
    4. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      77
      1913
    5. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      125
      1702
    6. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      63
      1566
    7. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      140
      1502
    8. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      73
      1348
    9. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      90
      1178
    10. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      77
      1134
    Aihe